AK PARTİ SANDIĞA GİTTİ

Kongre sürecine giren Ak Parti İl Teşkilatı, geçtiğimiz hafta sonu temayül yoklamalarını tamamladı. Yoklamalarda partililer mevcut ilçe başkanı ve yönetiminden memnuniyet durumu ile hangi ismin ilçe başkanı olmasını oyladı. Temayül

GÜNCEL 20.10.2014, 11:44 20.10.2014, 11:52
AK PARTİ SANDIĞA GİTTİ
Kongre sürecine giren Ak Parti İl Teşkilatı, geçtiğimiz hafta sonu temayül yoklamalarını tamamladı. Yoklamalarda partililer  mevcut ilçe başkanı ve yönetiminden memnuniyet durumu ile hangi ismin ilçe başkanı olmasını oyladı. Temayül yoklamalarına Manisa Milletvekili Bölge Koordinatör Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ da katıldı.


Temayül yoklamalarında ilk olarak parti binasında Merkezefendi, Pamukkale, Çardak, Bozkurt ile Honaz ilçelerinin katıldığı yoklamalar yapıldı. 
Acıpayam, Baklan ve Sarayköy ilçelerinde de temayül yoklamaları devam etti. 
Açış konuşmasını  konuşmasını yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, AK Parti’nin kongre sürecine girdiğini ifade etti. Kongrelerin kendileri açısından tazelenme süreci olduğu belirten  Örki, “Yaşadığımız süreç, 2015 seçimlerine kuvvetli bir irade ile girme sürecidir. Bugüne kadarki süratimizden taviz vermeden kongrelerden sonra da çalışmalara devam edeceğiz. Önümüzdeki süreci daha önceki seçimlerde olduğu gibi ortak aklı en güzelini ortaya koyarak geçireceğiz. Kongreler, 2015 seçimlerini kazanmayadönük değerlendirilecek. Bugün verilecek kararlar, yeni Türkiye’yi inşa etme üzerine olacaktır. Denizli’deki temayül yoklamasında alınacak kararların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 2015 ve 2023 hedeflerine daha sağlam yürüyeceğimize olan inancım tamdır” dedi. 

HERKESE DANIŞIYORUZ
Manisa Milletvekili Koordinatör Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 2001 yılından bu yana yaptığı istişareler sonucunda başarılı olduğunu anlattı. AK Parti’nin delegelerine, Milletvekillerine ve belediye başkanlarına, belediye meclis üyelerine danıştığını kaydeden Özdağ, “Kamuoyu yoklamaları yaptık. Kanaat önderleri ile görüşerek düşüncelerini aldık. Bunun neticesinde de ortak aklı geliştirdik. 2002, 2004 , 2007, Cumhurbaşkanlığı referandumu geldi. Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yaparak kendi içimizden iki tane Cumhurbaşkanı çıkarmış olduk. Şimdi 2015 seçimlerine hazırlanıyoruz” dedi.

İLÇE KONGRELERİ HAYIRLI OLSUN
Denizli’de ilçe kongrelerinin yapılacağını hatırlatan Özdağ, “20 ilçenin kongre takvimine istinaden arkadaşlarla ilçe başkanları devam etsin mi yoksa başka bir arkadaş mı gelsin gibi düşüncelerini alarak istişare edeceğiz. Kardeşlerimizin düşünceleri doğrultusunda ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, meclis başkanları gençlik ve kadın kolları başkanımızın görüşleri alınacak. Kanaat önderleri ile görüşmeler yapacağım. Son olarak da il başkanının görüşlerini alacağım. Ardından Milletvekilleri ve bakanın görüşlerini alacağım. Bu görüşleri genel merkeze ileteceğim. Görevi bırakan arkadaşlarımızda darılmaca olmayacak. Eş dost ahbap kayırmayalım.Biz hep beraber bir ekibiz” dedi. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)