banner1348

Ak gençlerden yolda olanlara iftarlık, teravih sonrası limonata ikramı

Denizli'de iftar öncesi kentin çeşitli noktalarında bir araya gelen AK Partili gençler, hazırladıkları "İftara Beş Kala" programı kapsamında, orucunu yolda açmak zorunda kalanlara hurma ve su ikram etti.

Ak gençlerden yolda olanlara iftarlık, teravih sonrası limonata ikramı

HABERDENİZLİ.COM

15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve kentin farklı noktalarında bir araya gelen AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri, iftar öncesi evlerine yetişemeyen ve yolda kalan vatandaşlara iftarlık dağıttı. AK Parti İl Gençlik Kolu Başkanı Melih Serim, Osmanlı'dan kalma yüzyıllardır sürdürülen bir geleneği sürdürmeye ve bunu topluma yansıtmaya çalıştıklarını söyledi. Gençlik kolları tarafından düzenlenen etkinlikte gönüllü olarak görev alan gençleri tebrik eden Serim, "Gençlik kollarımızın yılardır tekrar ettiği proje ülkemizde yüz yıllardır devam eden bir gelenektir. İkram içerisinde su, hurma ve sandviç var. Yolda kalan, evine yetişmeye çalışan ya da herhangi bir şekilde trafikte sıkışmış olan vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Hem böylelikle iftarın maneviyatını geç kalmadan yaşamış oluyorlar." dedi.

Teravihten sonra limonata
AK Parti Gençlik Kolları olarak iftar, teravih ve sahur programların yoğun bir şekilde Ramazan ayının maneviyatını yaşayarak devam etiğine dikkat çeken Serim, “Ramazan ayı boyunca Ak Gençlerimiz her gün farklı bir mahalle de belirlenen bir cami de teravih namazı sonrasında cemaate limonata ikram etti. Mübarek ay boyunca yüzlerce camide etkinliğimiz gerçekleştirdik. Ramazan ayını dolu dolu geçirdik.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER