AGD, Okullarda Fetih Coşkusunu Yaşatmaya Devam Ediyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi İstanbul’un Fethinin 564. Yıldönümü dolayısıyla ilimizde bulunan bazı okullarda Fetih Nesli ve İstanbul’un Fethi deyince aklınıza ne geliyor? Konulu fikir duvarı çalışmasını asarak, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da  fetih coşkusunu ve şuurunu yaşatmaya devam etti. 

GÜNCEL 29.05.2017, 12:18
AGD, Okullarda Fetih Coşkusunu Yaşatmaya Devam Ediyor

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “ Ecdadımız canları pahasına Peygamber Efendimizin duasına mahzar olmak için İstanbul’u feth etmiştir. Bizler de ecdadımızın canları pahasına yaptıkları mücadelenin şuuruyla okullarımızda çalışmalar yürütmekteyiz. Okullarımıza asmış olduğumuz bu fikir duvarı çalışmasıyla öğrenci kardeşlerimizin İstanbul’un fethi ile alakalı duygu ve düşüncelerini asmış olduğumuz fikir panolarına yansıtmalarını sağlıyoruz.

Agd’nin fikir duvarına yoğun ilgi gösteren öğrenciler, İstanbul’un fethi deyince Ayasofya, Çağ açıp çağ kapayan, Fatih sultan Mehmet, Akşemseddin gibi duygu ve düşüncelerini yazarak belirttiler. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ayasofya vakfiyesini ellerine alan öğrenciler, “Ayasofya’sız bir fetih kutlaması olamaz” mesajı vererek Fatihin bizlere emaneti olan ve fethin sembolü olan Ayasofya’nın tekrar cami olarak açılması gerektiğini bildirdiler.  


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)