AGD, Gençlere Online Ulaşacak 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonu’nun her yıl düzenlemiş olduğu kız ve erkek öğrencilere yönelik Yaz Etkinlikleri programı koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilecek.

GÜNCEL 28.06.2020, 11:31 29.06.2020, 13:24
AGD, Gençlere Online Ulaşacak 

HABERDENİZLİ.COM

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dünyayı kasıp kavururken, Türkiye’nin en büyük gençlik harekâtı olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) her şeye rağmen gençlere ulaşmaya devam ediyor. AGD’nin efsane hale gelen ve her yıl düzenlediği yaz etkinliklerini bu yıl yaşanan salgın sürecinden dolayı online olarak gerçekleştirilecek.
YAZ AYINI VERİMLİ GEÇİRİN
AGD’nin e-Yaz Etkinlikleri yaz tatili döneminde ortaokul öğrencilerine yönelik olurken, e-Yaz Etkinlikleri’nde Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adabı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, sosyal kültürel ve teknolojik faaliyetlerin içerisinde olduğu öğrencinin, eğlenirken öğrendiği tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik olarak öne çıkıyor.  
SON BAŞVURU TARİHİ 3 TEMMUZ CUMA
AGD’nin Yaz Etkinlikleri’nde öğrencilere maddi ve manevi sorumluluk farkındalıkları yükleniliyor. Etkinlikler kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi adaletin tesisinde kararlı bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor. 6 Temmuz – 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak olan e-Yaz Etkinlikleri kayıtlarının başladığı duyurulurken, öğrencilerin e-yazetkinlikleri.com adresine girip kayıt yaparak katılabilecekleri etkinlikler için son başvuru tarihinin 3 Temmuz 2020 olduğu bildirildi.    
‘’İSLAM’I ÇOCUKLARIMIZA DOĞRU ŞEKİLDE ANLATMANIN DERDİNDEYİZ’’ 
Yaz Etkinlikleri programı hakkında Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak, güzel ahlakı kendine düstur edinen nesiller yetiştirmenin gayretindeyiz. İslam’ı çocuklarımıza doğru şekilde anlatmanın derdindeyiz.  Gençlerimiz, İslam’ın ne olduğunu anladıklarında, dinimize bağlılıkları daha da artacaktır.  
‘’BU COĞRAFYANIN EN TEMEL İHTİYACI İSLAM KARDEŞLİĞİDİR’’
Online şeklinde gerçekleştirilecek olan Yaz Etkinlikleri’nin uzun vadede hem gençler hem de ülke için büyük önem taşımaktadır. ‘’İslam’ı yaşamak yoldaki bir taşı kaldırmaktır, yetimleri sarıp sarmalamaktır, komşusu açken tok yatmamaktır, insanlara faydalı olmaktır, kibirlenmemek, alçak gönüllü olmaktır. İslam’ı yaşamak, masum bir insanı öldürmenin bütün insanları öldürmek gibi olduğunu bilmektir. Çocuklarımız bizim için değerli ve Yaz Etkinlikleri de bu değerle mündemiç. Kalbinde inanç olmayan nesillerin içerisinde yaşadıkları topluma da diğer insanlara da zarar vermeleri çok kolaydır. Karıncanın hakkını gözeten nesillere ihtiyaç vardır. Öte yandan bugün bu coğrafyanın en temel ihtiyacı İslam’dır, İslam kardeşliğidir’’ 
‘’EVLADINIZI İSLAM AHLAKINA GÖRE YETİŞTİRİN ‘’
Yaz Etkinlikleri Hakkında AGD Denizli Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; İlköğretim ve ortaöğretim sürecinde verilen eğitim çok önemlidir. ‘’Merhum liderimiz Erbakan Hocamızın ifadesiyle ‘ortaöğretim ağacın köküdür’. Biz bu hakikati görerek temeli sağlam atma gayretindeyiz. Temelleri sağlam atılmış bir zihin Allah’ın izniyle sapmaz. Bir çocuk, geçmişini bilerek, kitabını okuyarak, en çok peygamberini severek büyümelidir. Adab-ı muaşerete uygun yetiştirilmelidir. İşte AGD’mizin Yaz Etkinlikleri’nde anlatmaya çalıştığı bunlardır. Bizler tüm annelere de bu anlamda sesleniyoruz; evladınızı İslam ahlakına göre yetiştirin. Bizlerin yegâne gayreti ahlak ve maneviyatın her bünyede yeşermesidir. Bu bağlamda ulaşılmamış bir tek hanım kardeşimiz ve kız çocuklarımız kalmayıncaya kadar gayret edeceğiz’’     


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)