ABD'nin Başlattığı Ekonomik Savaşa Tepki Olarak Dolar Bozdurdular

ABD’nin ülkemize yönelik başlattığı ekonomik savaşa tepkileri dolar bozdurarak devam ediyor.

GÜNCEL 17.08.2018, 16:18 17.08.2018, 16:30
ABD'nin Başlattığı Ekonomik Savaşa Tepki Olarak Dolar Bozdurdular

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de Makine Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri de Cuma namazının ardından Ziraat Katılım Bankası önünde bir araya gelerek dolarlarını Türk Lirasına çevirdi. Devletimizin ve milletimizin yanında olduklarını belirten MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, şimdi zamanın vatana ve millete sahip çıkmak olduğunu ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) ülkemize yönelik dolar üzerinden başlattığı ekonomik savaşa Türk milletinin tepkisi devam ediyor. Vatandaşlar kadar iş dünyası da Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dolarları Türk Lirası’na çevirin’ çağrısına destek çıktı. Makina Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri de, Cuma namazı sonrası Ziraat Katılım Bankası önünde bir araya gelerek dolarlarını Türk Lirası’na çevirdi.

Bugün birlik olma ve vatana sahip çıkma zamanı olduğunu belirten MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı; “15 Temmuz’da yapamadıklarını bugün ekonomi üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Ne yapsalar boş, biz Türk Milleti olarak birliğimiz olduğu sürece hiçbir güç ve hiçbir müdahale bizi yıkamaz. Bugün işadamları olarak bizlerde dolarlarımızı bozdurarak, Cumhurbaşkanımızın çağrısına cevap veriyor ve ekonomimize sahip çıkıyoruz. Silahlarıyla yıkamadıkları ülkeyi ekonomiyle yıkacaklarını mı sanıyorlar! Bunu asla başaramayacaklar” dedi.

Basın açıklamasının ardından işadamları dolarlarını Ziraat Katılım Bankası’nda Türk Lirasına çevirdi.

Yorumlar (0)