4. Genç Mucitler Yarışmasının Protokol Töreni İmzalandı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğinde 4. Genç Mucitler Yarışmasının Protokol İmza Töreni Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

GÜNCEL 03.01.2019, 15:11
4. Genç Mucitler Yarışmasının Protokol Töreni İmzalandı

Denizli İhracatçılar Birliği’nde gerçekleştirilen imza törenine; Vali Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı..

Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyasının faydalanması ve gençlere gerekli destekleri sunmak amacıyla, 2015 yılından bu yana düzenlenmekte olan Genç Mucitler Yarışmasının 4.sünün gerçekleştirildiği protokol imza töreninde konuşan Vali Hasan Karahan; “Genç Mucitler Yarışmasının 4. sünü yapmak üzere biraraya geldik. İnsanların zeka seviyeleri farklı farklı. Toplumumuzda yüzde 2 civarında dahilik seviyesinde kişilerin olduğu belirtiliyor. Pozitif ayrımcılık dediğimiz zaman genelde yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi kişiler aklımıza geliyor ama pozitif ayrımcılık bu yüzde 2’lik kısma giren kişilerin de hakkı. Bunların da desteklenmesi, yönlendirilmesi ve ürettiklerinin de topluma kazandırılması gerekmektedir. Bu anlamda çok faydalı bir proje gerçekleştiriliyor. Denizli’de sivil toplum örgütleri ve kamu kurumlarının arasında çok güzel bir iş birliği ve dayanışma var bunun en güzel örneklerinden biri de bu proje. İlk orta ve lise öğrencilerimiz geçen yıl bin civarında proje ile katıldılar. Bu yıl proje sayısının artacağını düşünüyoruz. Burada önemli olan sanayici ve ticaret erbabı kişilerin ortaya konan eserlerin uygulanabilirliğini ve hayata pratik bir şekilde geçirilebilirliğini takip etmeleri ve değerlendirerek destek olmalarıdır. Bu projelerin ortaya çıkmasında biz elimizden geleni yapıyoruz fakat bunların geliştirilerek kullanabilmesi açısından özellikle sanayicilerimizin bu tür yarışmalara önem vermelerini ve yakından takip etmeleri en büyük arzumuzdur. Emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dereceye giren öğrencileri yarışma sürecinde destekleyen öğretmenlerinin de ödüllendirileceği yarışmada  bu yıl Lise Kategorisinde 1. olan öğrenci ve öğretmeninin de Messe Frankfurt firmasının sponsorluğunda, Kasım ayında Frankfurt’da düzenlenen FORMNEXT, İleri Üretim Teknolojileri  Fuarına katılacaklar.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)