banner1348

3D Sanal Gözlükler ile Gençler Arasında Kan Bağışına Dikkat Çekilecek

Kan stoğunun sürekli azaldığına dikkat çekmek ve genç nesillerde düzenli kan bağışı algısının geliştirilmesi amacıyla Denizli Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi ile Türk Kızılayı Eskişehir ve Denizli Şube Başkanlıkları arasında protokol imzalandı.

3D Sanal Gözlükler ile Gençler Arasında Kan Bağışına Dikkat Çekilecek

HABERDENİZLİ.COM

Yürütülecek proje çerçevesinde zenginleştirilmiş “3D Sanal Gözlük” ile gençlere sanal gerçeklik yöntemiyle gençlere, bağışlanan kanın vücuttaki kahramanlığı gösterilecek.
 
Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Salih Amiroğlu, Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Denizli Valiliği Proje Koordinatörü Murat Urhan ve diğer görevliler katıldı.
 
Türk Kızılayı Eskişehir Şubesinden Dr. Cafer Yıldırım, proje hakkında bilgiler vererek, 3 D Sanal Gözlük ile kanın vücuttaki dolaşımı ve insan hayatındaki önemine dikkat çekerek, gençler arasında farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
 
Projenin önemine değinen Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise “Türk Kızılayı gönüllü ve sürekli kan bağışı anlayışını toplumun her kesimine yayarak, toplumun ihtiyacı olan kanı; nitelikli, güvenli ve uluslararası standartlarda temin edip ulaşımını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Türk insanının yardımseverliğini, insani değerlere verdiği önemi ve ülkemizin büyüklüğünü tüm dünyaya gösteren öncü ve örnek bir kurumumuz olan Tüm Kızılay çalışanlarına, bu amaca doğrudan veya dolaylı olarak katkı sağlayan bağışçılarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin arasında imzalandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER