30 Yıllık Firma Konkordatodan Kurtuldu

Denizli’de 30 yıldır faaliyet gösteren Asil Nakış, 18 ay süren konkordato sürecini anlattı. Şirket sahibi Süleyman İlgeri, sürecin başarıyla tamamlandığını ve tüm tasdiklerin gerçekleştiğini aktardı. İlgeri,” Her zaman olduğu gibi canla başla şehrimize ve ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz” dedi. 

GÜNCEL 10.03.2022, 14:19
30 Yıllık Firma Konkordatodan Kurtuldu

Denizli Organize Sanayi Bölgesi yerleşkesinde bulunan Asil Nakış Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 2020 yılının Mayıs ayında başlattığı konkordato süreci; firmanın, alacaklılarının büyük çoğunluğuyla anlaşması sonucunda tasdik oldu.  Denizli tekstil sektörünün öncü firmalarından Asil Nakış, pandemi döneminde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle 2020 yılının Mayıs ayında konkordato talebinde bulunmuştu.  Asil Nakış, o tarihten bu yana faaliyetlerinde herhangi bir aksaklık göstermedi. Firmada üretim ve çalışma aralıksız devam etti. Asil Nakış, geçen süreç sonunda tasdik kararıyla birlikte konkordatodan kurtuldu ve 30 yıldır olduğu gibi bugünde üretimini sürdürüyor. 

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM!

Denizli Sanayi Odası’nın yıllarca Meclis Başkanlığı’nı yapan duayen iş insanı Asil Nakış Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman İlgeri, “Asil Nakış 30 yıldır Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteriyor. Pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşadık. Sıkıntılar karşısında firmamızı sekteye uğratmamak için konkordatoya başvurduk. Bu süreç 18 ay sürdü. Konkordatonun ilk gününden beri desteklerini esirgemeyen; başta Asil Nakış ekibimize, yıllardır güvenle çalıştığımız ve bu süreçte de yanımızda olan tedarikçilerimize ve alacaklılarımıza can-ı gönülden teşekkür ederiz. Tam tasdikimizi gerçekleştirdik. Her zaman olduğu gibi canla başla şehrimize ve ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Çok önem verdiğimiz kalitemizden ödün vermeyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Asil nakış hayattadır, kaldığımız yerden devam ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı az bulutlu