30 DERECE SICAKLIKTA ORUÇ TUTUYORLAR

Denizli’de Ramazan ayında 30 dereceyi artan sıcak altında tarlada çalışan vatandaşlar, bir yandan işlerini yaparken, bir yandan da oruçlarını tutuyor.

GÜNCEL 22.06.2015, 11:18 22.06.2015, 11:37
30 DERECE SICAKLIKTA ORUÇ TUTUYORLAR
banner1641
Denizli'de tarla işçileri, hem orucunu tutuyor, hem de 30 dereceyi geçen sıcağa rağmen çalışmaya devam ediyor. Tarlada biçerdöverle birlikte buğdaylar biçilirken, işçiler de buğdayları topluyor.
Bu yıl Ramazan ayının sıcak geçtiğini belirten Ali Okumuş, "Ramazan ayı bu sene zorlu geçiyor. Çünkü günler çok uzun oluyor. Genelde de havalar çok sıcak seyrediyor. 30 derecenin üzerinde çalışmak bizi gerçekten de çok fazla zorluyor. Bu yüzden de oruç tutmak bizi oldukça zorluyor. Tutamadığımız zamanlar oluyor. İnşallah ileride kaza yaparız. Buğdayları biçip sıcağın altında evimize getiriyoruz" dedi.
Tarlada sıcak altında çalışan Yüksel Açıkgöz ise, "Buğday işi oldukça zor. Suyu, çapası, biçimi, ekimi bizi zorluyor. Hem uzun günler de hem de sıcak havada oruç tutmak bizi zorluyor. Hayat şartları bizi oldukça zorluyor. 3 çocuk var. Birisine para versem diğerine veremiyorum. Çayı peşin alsam şekeri veresiye alıyorum. İşimiz zor" diye konuştu.
Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)