3 Yaşındaki İsmail Çağan İçin Kaktüslerini Satışa Çıkardı

Denizli’de yaşayan Ayşegül Doğan Erol, evinin balkonunda yetiştirdiği kaktüslerini SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki İsmail Çağan Demir’in tedavisi için satışa çıkardı. Erol, “İsmail bebeğin hayata tutunması gerekiyor. O’na kaktüslerimle destek olmak istedim” dedi.

GÜNCEL 31.10.2020, 13:03
3 Yaşındaki İsmail Çağan İçin Kaktüslerini Satışa Çıkardı
banner1665

Ankara'da Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan İsmail Çağan Demir'in (3) Avrupa Birliği ülkelerinde gen tedavisi görebilmesi için 2 milyon 132 bin euro gerekiyor.
Denizli’de yaşayan 28 yaşındaki 1 çocuk annesi Ayşegül Doğan Erol, Ankara’da yardım eli bekleyen 3 yaşındaki SMA Tip 1 hastası İsmail Çağan Demir için kampanya başlattı.
Erol, evinde emek emek, göz nuru yetiştirdiği kaktüslerini satışa çıkardı. Organik iplerden çocuklar için ürettiği oyuncakların satışını yaptığı kaktus_butik ınstagram sayfasında evinde yetiştirdiği kaktüsleri satışa çıkaran Erol’un hedefi en az bin lira.
Evinde 3 yıldır kaktüs yetiştirdiğini belirten Erol, “ Kaktüsler benim göz bebeğim. 3 yıldır bir balkon dolusu kaktüsüm oldu. Üretiyorum, büyütüyorum. Daha önce Gökalp bebek için amigrumi oyuncaklar yapıp sattım. Çok şükür o tedavisine kavuştu. Şimdi de İsmail bebek hastanede ve ona kaktüslerimle destek olmak istedim. Keşke elimden daha fazlası gelse o kadar büyük bir sınav ki bu benim de küçük bebeğim var. İsmail bebeğin görüntülerini, videolarını izlemeye kalbim dayanmıyor umarım denizde damla da olsa bir katkımız olabilir. Umarım farkındalık yaratabiliriz ve artık acı çeken canı yanan tek bir bebek kalmaz. Ailelerine çok büyük sabırlar diliyorum. O bebekler hepimizin. Destek olan herkese de kalpten teşekkür ediyorum" dedi. 
3 Yaşındaki İsmail Çağan İçin Kaktüslerini Satışa Çıkardı3 Yaşındaki İsmail Çağan İçin Kaktüslerini Satışa Çıkardı3 Yaşındaki İsmail Çağan İçin Kaktüslerini Satışa Çıkardı3 Yaşındaki İsmail Çağan İçin Kaktüslerini Satışa Çıkardı

Yorumlar (0)