28 yıllık hasret sona erdi

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı açıklamada, Denizli’nin 28 yıldır süren Büyükşehir hasretinin sona erdiğini belirterek Denizli’nin hak ettiğini aldığını söyledi.

28 yıllık hasret sona erdi

TBMM Genel Kurulu'nda, 13 ilin büyükşehir olmasına ilişkin tasarı kabul edilerek yasalaşmasının yankıları sürüyor. Kanuna göre Denizli’de Büyükşehirler arasında yer alıyor.

Denizli’nin Büyükşehir olmasında başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlara, milletvekillerine emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Zolan, şunaları dile getirdi:
‘Büyükşehir Bu 28 yıllık hasret bugün sona erdi. TBMM’miz o milletimizin iradesini temsil eden en üst kurum Denizli’mizin Büyükşehir olması konusunda karar verdi. Ben öncelikle bu kararda Denizli’mize Büyükşehir olmasında destek veren, karar veren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Denizli çoktan büyükşehiri hak etmişti ve hakkı teslim edildi. Yaklaşık 1,5 yıl önce Başbakanımız şehrimize geldiğinde Denizli’nin Büyükşehir olacağı konusunda bizlere müjdeyi vermişti. Başbakanımız her söylediği sözün arkasında olduğu gibi büyükşehir konusunda da verdiği söz şuanda TBMM’nden geçerek kabul edilmiş oldu. Başbakanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Her konuda olduğu gibi Denizli’mizin Büyükşehir olması konusunda da Denizli’ye hak ettiğini vermiştir. 28 yıllık sona ermiştir.’

-BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK HİZMET DEMEKTİR-
Başkan Osman Zolan, Denizli’nin Büyükşehir olmasının hizmetler anlamında her şeyin büyümesi anlamına geldiğini kaydederek, ‘Artık büyüyen Denizlimiz projeleriyle daha büyüyecek, bütçesiyle büyüyecek, yaptığı işle büyüyecek. Her türlü derdin dermanı olması noktasında olağan üstü gayret sarf edecektir. Köylerimiz daha çok hizmet alacak. Beldelerimiz, ilçelerimiz daha çok hizmet alacak. Denizli’de mahallelerimiz o güzelliğin üzerine daha da büyük projelerle güzelleşmeye devam edecek. Sonuçta Denizli’nin Büyükşehir olması her şeyin büyümesi anlamına gelir. Hedeflerimiz de, icraatlarımız da büyüyecek. İnşallah Denizli’de yaşayan insanlarımızın mutluluğu büyüyecek. Ben tüm Denizlilere, Denizli’de yaşayan hemşerilerimize, ülkemize, kentimizin Büyükşehir olmasının hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımız olmak üzere tüm milletvekillerime çok çok teşekkür ediyorum. Denizli hak ettiğini almıştır. 28 yıllık hasret sona ermiştir’ dedi.
-İŞ BİZDE-
‘Artık bundan sonra iş bize düşüyor’ diyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘Büyüklerimiz kendi yükümlülüklerini ve bize olan desteklerini göstermişlerdir. Artık bizim bu karar sonrasında tüm Denizli’mizi imar etmek ve güzelleştirmekle ilgili bir görevi vardır. Şehrimize, vatandaşlarımızla birlikte inşallah bu verilen kararın güzelliklerini sunma gayreti içinde olacağız. Tekrar şehrimize ve Denizli’mizdeki kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum.’
-UYGULAMA NASIL OLACAK-
Başkan Zolan, büyükşehir uygulamasının yerel seçimlerle olacağını ancak o tarih gelinceye kadar her şeyin hazır hale getirileceğini ifade ederek, şöyle dedi:
‘Büyükşehirin uygulaması yapılacak yerel seçimlerin sonrasındadır. Bir değişiklik olmazsa 2014’de seçim olacak. Büyükşehirle ilgili yapılanmayı ise bugünden itibaren başlatacağız. Bugünden planlamalar yapacağız. O tarih geldiğinde Denizli’miz her şeyi hazır halde büyükşehire geçtiğinde hiçbir sıkıntı çekmeden tüm sıkıntıları çözülmüş, tüm ihtiyaçları karşılanır halde belediyemizi hazırlayacağız. Bu yapılanma anlamında, planlama anlamında gerçekleştireceğiz. Esas Büyükşehir Mart 2014’den sonra verilen kaynaklarla ve yetkiyle birlikte Denizli’miz esas güzelliği görmeye başlayacak. Zaman gerçekten her şeyin iyi ve güzel olduğunu gösterecek. Bugüne kadar yapılan tüm işlerde, tüm güzellikleri hep birlikte gördük. Denizli’mizde yaptığımız işlerde artık herkes kentin geliştiği güzelleştiği noktasında hem fikirdir. Denizli’mizin merkezindeki güzellikler illerin sadece merkezinde değil ilin tümden ayağa kalması gerekiyor. Bu noktada Denizli’miz sadece merkeziyle değil, köyleriyle, belde belediyeleriyle, ilçeleriyle tüm vatandaşları mutlu edecek projelerin üretilmesi için hizmet eder hale gelinecek. Denizli Belediye’mizin yaptığı işler ortadadır, aynamız ortadadır. İnşallah Büyükşehir olduğumuzda da tüm insanımıza hizmet edebilir hale geleceğiz. Bugünden planlama yapmaya başlayacağız. Bize düşen budur. Büyüklerimiz görevlerini yapmıştır. Görev sırası bizdedir.’
-PAMUKKALE VE MERKEZEFENDİ İLÇELERİ-
Denizli’nin merkezde 2 ilçesi olacağını bildiren Başkan Osman Zolan, ‘Merkezde 2 ilçe oluştu. Biri Pamukkale diğeri ise Merkezefendi ilçesidir. Biliyorsunuz Pamukkale’miz, dünyamızın Türkiye’mizin değeridir. Marka değeri vardır. Bu değeri taşımak istedik. 2. ilçemizde Merkezefendi ilçemizdir. Merkezefendi Denizli’mizin yetiştirdiği büyük bir değerdir. Onunda isminin yaşamsı o ışığın takip edilmesi noktasında önerimiz oldu. Bu ilçelerimizin hizmet götürme noktasında en uygun yerler tespit edilecek. Birimler oluşturulacak. Bu ilçelerimizin oluşturulması belli zaman alacaktır. Esas şemsiye büyükşehirdir. Büyükşehir aynı hizmetleri sürdürmeye devam edecek. İlçelerde kendi kadro ve bütçesi oluşturulduğunda da aynı anlayışla hizmet edecekler. Büyükşehir Çameli’nden Güney’e, Çivril’den Babadağ’ına Beyağaç’tan Çardağı’na her ilçe ve köyde, her vatandaşın olduğu yerde, Denizli merkez başta olmak üzere tüm ilçelerimize hizmet eder durumda olacak. Sonuçta hiç hizmet görmeyen yerlere 2 belediyece hizmet götürülecek. İnşallah güzel bir koordineyle güzel bir çalışmayla ahenkle sadece Denizli’ye hizmet etme sevdasıyla bu işler baştan aşağı yeniden planlanacak. Mart 2014 geldiğinde her şey hazır halde millete hizmet eder noktada olacak.
Yaptıklarımız ortadadır. Yaptıklarımız paralelinde bunları da güçlendirerek Denizli’de yaşayan insanlarımızın sıkıntılarını gidermek için çalışacağız. 4-5 yıl sonra dönüp baktığımızda iyi ki Büyükşehir olmuşuz diyeceğiz. 2009’da 13 belde ve 10 köy belediyemize mahalle olarak bağlanmıştı. Bugün o belde ve köylerimize bakıldığında bugün olağanüstü hizmetler yapılıyor. O günde kaygı endişe vardı, kafalarda soru işareti vardı. Bugün bakıldığında her vatandaşımız mahalle olmaktan ve almış olduğu hizmetlerden dolayı mutludur. İnşallah bugün Büyükşehir sınırları içine giren yerlerimiz de aynı hizmeti yaşayacaktır. Bu gün o güzelliklerin başladığı gündür, kentin hak ettiğini aldığı gündür diyorum. Hiçbir şeye kafa yormadan bizlere olan güvenleri noktasında yaptığımız güzelliklere baksınlar, kafalarında hiçbir endişe olmasın. Bugün dünden çok iyidir. Yarın bugünden daha iyi olacaktır. Her gün kentimizin tüm yerlerinde güzellikler olmaya devam edecektir. Denizli’mizin o hızlı yükselişi devam edecek. El birliğiyle güç birliğiyle gece gündüz çalışarak şehrimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.’

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2012, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER