200 Bin İşçinin Gözü Bakanlar Kurulunda

Kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro için süreç başladı. Bakanlar Kurulu kısa süre içinde liste açıklayacak. Kamuda çalışan taşeron işçilerin gözü kulağı Bakanlar Kurulu'nda...

GÜNCEL 07.12.2015, 11:10 07.12.2015, 11:20
200 Bin İşçinin Gözü Bakanlar Kurulunda
banner1641
Taşeronlara yönelik liste Hazine, Devlet Personel Başkanlığı, Çalışma Bakanlığı ile işçi memur sendikalarının görüşü alınarak Maliye'nin teklifi üzerine Bakanlar Kurulu'nca belirlenecek. Asıl iş ve yardımcı iş tanımları açık bir şekilde tanımlanacak.
Hangi işlerin asıl iş, hangilerinin yardımcı iş olduğu kurumlar bazında tek tek tespit edilecek. Bakanlar Kurulu, önümüzdeki günlerde taşeron işçilerle ilgili bu listeyi açıklayacak. Ardından da kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro için yasal düzenleme gerçekleştirilecek.
 
Kamuda yaklaşık 700 bini aşkın taşeron işçi bulunuyor. Bunların da yaklaşık 200 bininin asıl işlerde çalıştığı tahmin ediliyor. Yapılacak düzenleme ile 200 bin taşeron işçi kadroya kavuşacak. Hastanelerde taşeron üzerinden çalışıp asıl işi yapanlar, karayollarında yol işçileri, laboratuvar çalışanları kadroya alınacak. Taşeronların kamuya geçiş için zorunlu olan KPSS sorunu ortadan kaldırılacak.
Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (1)
bilal 5 yıl önce
ilahi adalet devlete güven kpss sınavına gir atama bekle torpille taşeron ol memurluk bekle rabbiminde bildiği ve konuşacağı bir çift sözü olur herhalde