20 Dakika Yağan Dolu Pamuğu Vurdu

Denizli'de dün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı Pamukkale ilçesinde pamuk ekili alanları vurdu. Yaklaşık 15-20 dakika süren yağışta pamuk tarlalarında yüzde 70'e varan zararlar oluştu. Bölgede hasar tespit çalışmaları sürüyor.

GÜNCEL 07.07.2020, 16:34 07.07.2020, 20:02
20 Dakika Yağan Dolu Pamuğu Vurdu

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de dün akşam saatlerinde mevsimsel yağışlar Pamukkale ilçesine bağlı kırsal mahallelerde etkili oldu. Bir anda başlayan ve Akköy, Gölemezli, Çeşmebaşı, Kavakbaşı ve  Develi Mahallelerinde etkili olan  dolu yağışından tarım arazileri büyük  zarar gördü. Akköy Mahallesinde sel oluşurken, bu bölgelerde kademe kademe 15-20 dakika süren dolu yağışı meydana geldi. Doluda pamuk ekili alanlarda yüzde 70'e varan zararlar oluştu. Mısır ekili alanları da etkileyen dolunun ardından bölgede Tarım İl, Tarım İlçe Müdürlükleri ile TARSİM ekiplerinin hasar tespit çalışmaları yapacağı öğrenildi.

TARSİM'E ÇAĞRIDA BULUNULDU

Bölgede inceleme yapan Merkezefendi Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, "5 mahallelerimizde yağan dolu ve oluşan zarar için çiftçilerimizi ziyaret ettim arazilerde yaptığımız gözlemlerin ardından yaptığımız durum değerlendimesinde tarsime zarar ihbarlarinda bulunmalarını ve tespit istemeleri konuşuldu dolu yağışından etkilenen tüm çiftçi kardeşlerimize geçmiş olsun Allah afetlerden korusun" dedi.

Kaynak:denizli24haber

Yorumlar (0)