12. Buharkent Taze İncir Festivali'ne bu yıl da Zorlu Enerji'den destek

Zorlu Enerji'nin ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri destekleme yaklaşımı doğrultusunda sponsor olduğu 12.Buharkent Taze İncir Festivali sona erdi.

12. Buharkent Taze İncir Festivali'ne bu yıl da Zorlu Enerji'den destek
banner1262
Buharkent Belediyesi tarafından ilçe merkezinde düzenlenen festivale Aydın AK Parti Milletvekilleri ile Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Buharkent Kaymakamı Cemil Öztürk ve Zorlu Enerji yöneticileri katılım gösterdi.

Zorlu Enerji'nin 2014 yılından bu yana destekçisi olduğu Geleneksel Buharkent Taze İncir festivalinin 12'incisi Buharkent ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti. 6-7 Ağustos tarihleri arasında Buharkent Belediyesi tarafından düzenlenen festivale Aydın AK Parti Milletvekilleri, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Buharkent Kaymakamı Cemil Öztürk ve Zorlu Enerji yöneticileri katıldı.

Bölgenin en önemli tarım ürünü olan incirin tanıtımı amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Buharkent Taze İncir Festivali'ne bölgenin en önemli yatırımcısı olarak destek veriyor olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ali Kındap, "Bu topraklardan doğmuş bir şirket olarak, bölgemizin ekonomik olduğu kadar çevresel, sosyal ve kültürel kalkınmasına da büyük önem veriyoruz. Buharkent Taze İncir Festivali'nin 2014 yılından bu yana destekçisi olmamız, bu yaklaşımımızın bir yansıması. Bölgede hayata geçirdiğimiz 'Enerjimiz Çocuklar İçin', 'Buharkent Gençleriyle Hayata Smaç' gibi sosyal sorumluluk projelerimizle de bölgemizin çok yönlü sürdürülebilirliği ve gelişimini desteklemeyi sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
banner1265

Festivalin açılış konuşmasını yapan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol ise, Sarılop taze incirde Türkiye birincisi olduğuna dikkat çekerek "Türkiye'nin taze incir toplam üretimi 200 bin ton iken, Buharkent'teki üretimin bu yıl 22 bin tonu geçeceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl 6 bin 500 ton taze inciri aralarında Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Rusya'nın da yer aldığı Avrupa ülkelerine ihraç ettik. Bu yıl ihracatımızı 10 bin tona çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Önümüzdeki dönem projelerine de değinen Erol, "Buharkent Belediyesi olarak kent meydanı, pazaryeri, kültür merkezi, rekreasyon alanı, jeotermal ısıtma, dış mahalleler için düğün alanı gibi projeler için de hız kesmeden çalışmayı sürdürüyoruz" diye konuştu.

12.Buharkent Taze İncir Festivali, fotoğraf, şiir, atıcılık yarışmaları, folklor ve Mehter Takımı gösterilerinin de aralarında olduğu eğlenceli etkinliklere sahne oldu.
Zekican Şenkaya

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243