İkinci El Gümüş Alan Yerler Gümüş Fiyatları

GİYİM 19.11.2021, 11:45
İkinci El Gümüş Alan Yerler Gümüş Fiyatları
banner1749

İkinci el gümüş alan yerler, sahip olunan değerli gümüşleri alarak önemli bir kazanç sunmaktadır. İkinci el gümüş alan yerler, gümüş eşyalarını satmak isteyen kişilere pek çok konuda yardımcı olmaktadırlar. Gümüşlerin kime satılacağı hakkında ya da bir eşyanın gümüş olup olmadığından emin olabilmek için ve satıldığında fiyatının nasıl olacağı gibi konular, ikinci el gümüş alan yerlere sorularak öğrenilebilmektedir.

Gümüş fiyatları için kesin bir miktar belirtilmemektedir. Çünkü satılmak istenilen gümüşlerin ağırlığı ve ayarı, satış fiyatını etkileyen özelliklerindendir.  Bu özelliklerin farklı olması, gümüş fiyatlarında değişiklik olmasına neden olabilmektedir. Sahip olunan gümüşlerin gerçek değerinde satışı yapılmak isteniyorsa, doğru ve kaliteli hizmet sunan ikinci el gümüş alan yerlerin tercih edilmesi gerekir.

İkinci El Gümüş Alan Yerlere Gümüş Eşya Nasıl Satılmaktadır?

İkinci el gümüş alan yerler, gümüş eşyalarını satmak isteyen kişiler tarafından merak edilmesinin yanında bu eşyaların nasıl satılacağı konusu da oldukça önemlidir. Gümüş eşya alan yerlere, eşyaların nasıl satılacağı açıklanacak olursa şu şekilde sıralanabilir;

 • İlk önce yapılması gereken, gümüş satılacak olan firmanın seçilmesinin ardından söz konusu firmanın iletişim bilgilerine ulaşmaktır.

 • Ardından ikinci el gümüş alan firmalar, satılmak istenen gümüşün veya gümüşlerin fotoğraflarını istemektedirler.

 • Fotoğrafların gönderilmesinin ardından incelenerek, satın alınmak istenen gümüşler için iletişime geçilmektedir.

 • Gümüş eşyaları satan kişilerin isteğine göre firmalar kişilerin evlerine gelip, hassas terazileri de yanında bulundurarak satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

 • Satıcılar isterlerse ikinci el gümüş alan yerlere bizzat giderek de eşyanın satışını sağlayabilirler.

 • Satın alma işleminin gerçekleştirilebilmesi için satıcılar tarafından firmaların sunduğu fiyatın kabul edilmesi gerekir.

 • Satılmak istenen gümüşlerin ağırlığına ve ayarına göre fiyat sunan firmalar, fiyatın onaylanması ile birlikte parayı nakit olarak satıcılara verebilmektedir.

Eviniz için ihtiyacınız olan ikinci el spotçunuz 2ikincielesya.net güvenli alışveriş güvenli ikinci el eşya alım noktası.

Gümüş Satın Alan Yerler Nasıl Fiyat Belirlemektedir?

Gümüş eşyalarını kullanmaktan sıkılmış ve satmak isteyen kişiler ikinci el gümüş satın alan yerlere başvurabilmektedir. Bu şekilde kolay ve hızlı bir şekilde gümüş eşyaları satabilme ve değerlendirme fırsatına sahip olunabilmektedir. Gümüş alanlar, gümüş eşyalarda bulunan bazı özelliklere göre bir fiyat belirlemektedir ve satıcılara sunmaktadır. Bu özellikler açıklanacak olursa;

 • Öncelikle satılacak olan gümüş eşyaları tartma işlemi yapılmaktadır. Daha sonra gümüş olan eşyaların ayar numarasına bakılmaktadır.

 • Gerçek gümüş olan eşyaların üzerinde ayar numaraları yazılı bir şekilde mevcuttur. Bu numaralar, 800, 900, 925 şeklinde eşyaların üzerinde yazmaktadır.

 • Çok nadir olarak gözükse de bazı gümüş ürünlerinde ayar numaraları gözükmez. Böyle bir gümüş eşyanın gerçek bir gümüş olduğu tespit edilirse, 1000 ayar şeklinde kabul edilip, bir fiyat sunulmaktadır.

 • Gümüş satın alım işlemi, hassas terazilerle yapılmaktadır. Satılacak olan gümüş ve gümüşler, hassas terazi üzerinde tek tek tartılmaktadır.

 • Bu şekilde her bir gümüş eşya için, değerinde bir satış gerçekleşmiş olur.

Yorumlar (0)