banner1348

Scania’da önce lansman, sonra iftar

Scania, 10 yıllık araştırma geliştirme süresi, 2 milyar Euro yatırım ve 10 milyon kilometrenin üzerinde test sürüşü sonucu üretimine başladığı yeni nesil araçlarını Denizli’de tanıttı. Ardından da iftar yapıldı.

Scania’da önce lansman, sonra iftar

Scania, ağır vasıta sektöründe çıtayı çok yükseklere taşıyacak yeni nesil araçları için 10 yıl süren Ar-Ge çalışmalarına 2 milyar Euro yatırım yaptı. Bunun yanında yeni nesil araçların geliştirilmesi için 10 milyon kilometrenin üzerinde test sürüşü ve 40 adet kamyonun kullanıldığı çarpışma testleri gerçekleştirdi.  Roadshow etkinliği Denizli Yetkili Satıcı ve Servisi KCR Otomotiv tesislerinde Scania Satış Müdürü Gökhan Altun, Scania Pazarlama Müdürü Adnan Yücel, Scania Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Bayazıt Canbulat,KCR Otomotiv Genel Müdürü Hüseyin Aykon ve KCR yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

Scania Satış Müdürü Gökhan Altun, “Doğuş Otomotiv Scania olarak Türkiye’de faaliyetlerimize başladığımız günden bu yana çözüm odaklı, işletme maliyetlerini minimuma indiren, çevreci ve en kaliteli araçları sunduk. Yeni Nesil Scanialar ile bu çıtayı daha da yukarıya taşıyarak müşterilerimizin karşısındayız. 10 yılı bulan ar-ge çalışmaları sonucu en iyisini ortaya çıkartan Scania, müşterilerine ek maliyet yaratmayan ve yolda kalma sürelerini maksimuma çeken hizmetler sunmakta. Bu yüzden Yeni nesil Scania’yı sadece bir araç değil, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel tasarlanan hizmet paketleri ile eksiksiz bir taşımacılık çözümü olarak görüyoruz” dedi.

“Denizli, yükselen ekonomik değerdir”

KCR Otomotiv Genel Müdürü Hüseyin Aykon ise Denizli’nin ekonomik büyüklükle Türkiye’nin 12. İli olduğunu hatırlatarak “Bölgemizde tarım ağırlıklı bir ekonomi varken, günümüzde sanayi yatırımları da çoğalmıştır. Tarımsal ürünler yurtiçi olduğu kadar yurtdışına da dağıtılmaktadır. Bu yüzden ilimizde karayolu taşımacılığı sektörü büyüme yönünde büyük bir potansiyele sahiptir. Biz de yeni Scania araçlarımız ile sektöre destek verirken, bu potansiyelden yararlanmak arzusundayız. Yeni nesil Scania bölgede faaliyet gösteren nakliyecilerimizin gerek işletme maliyetleri gerekse de performans anlamında en büyük destekçileri olacaktır” dedi.  

Scania Roadshow’u 9 Haziran Antalya,12 Haziran İzmir,13 Haziran Bursa,14 Haziran Bolu olarak devam edecek. 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER