banner1496

banner1495

Not İndirimi Gerçekleri Yansıtmıyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu düşürmesinin ardından Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleymen Kocasert Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesini değerlendirdi.

EKONOMİ 24.09.2016, 14:59 24.09.2016, 15:32
603
Not İndirimi Gerçekleri Yansıtmıyor
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "Baa3"ten "Ba1"e çekti, not görünümünü "durağan" olarak belirledi. Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's ise, geçtiğimiz 20 Temmuz'da, Türkiye'nin kredi notunu bir kademe düşürerek BB+'dan BB'ye indirmişti. Bu gelişmelerin ardından Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert Türkiye'nin kredi notunun değerlendirilmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Kocasert; "Kredi derecelendirme kurululuşu Moodys Türkiye'nin kredi notunu düşürdüğünü açıkladı. Ülkemiz ekonomisinin son yıllarda diğer ülke ekonomilerinden pozitif yönde ayrıştığının bütün dünya farkında. Ülke ekonomimiz yılın ilk yarısında % 3,9 büyüme kaydetti. Bu oran küresel büyümenin başka üzerinde bir oran. Yıl sonu itibarı ile ihracatımız bir önceki yıla göre gerek değer gerekse miktar bazında artmış olacak. Hükümetin yeni adımları sayesinde, ekonominin daha canlı hale geleceği bir dönemin arefesindeyken bu açıklamanın iyi niyetli olmadığını ve maksatlı olduğunu düşündüğümüzü ifade etmek isterim." dedi.

Sena Kuru
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)