banner1029

MARDİNLİ ÖĞRENCİLER DENİB'DE

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB)'in Mardin’de kızların el becerisi kazanması için gönderdiği dikiş makinelerinin ardından, Mardin’den bir grup öğrenci Denizli’ye gelerek DENİB’i ziyaret etti.

MARDİNLİ ÖĞRENCİLER DENİB'DE
banner1231

Denizli İhracatçılar Birliği‘nin TİM Hazırgiyim Sektör Kurulu’nun destekleriyle, Mardin’e bağışladığı dikiş atölyesi makinaları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı törenle Mardin’e gönderilmişti. Kızıltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden 50 öğrenci, Denizli İhracatçılar Birliği'ne teşekkür ziyaretinde bulundu. DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş tarafından ağırlanan öğrenciler ve öğretmenleri, DENİB’in sağladığı makineler sayesinde teorik derslerin yanında pratik eğitim alabilme şansını yakaladıklarını ifade ettiler.

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ise, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin talimatıyla başlayan projenin her aşamasında ayrı bir heyecan duyduklarını belirterek, "İşsizlik olmasın, çocuk gelin olmasın, ekonomik canlanma ülkemizin her bölgesinde yaşansın diye yola çıktık. Makineleri bağışlayan iş adamlarımızda bir heyecan görmüştük. Kızıltepe’deki açılışta ise oradaki kardeşlerimizin aynı heyecanı paylaştıklarını hissettik. O gün Mardin’deki çocukların gözlerinde gördüğüm umudu ve ışıltıyı unutmam mümkün değil. Ama bugün bizleri ziyaretlerinde o umudun ve ışıltının daha da arttığını fark ettim. Belli ki doğru bir adım atıldı ve meyvelerini vermeye başladı" dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER