Mahkeme O Firma İçin Yeni Karar Verdi

Denizli’de mermer sektöründe önemli firmalardan birisi olan SS Doğaltaş için mahkeme kararını açıkladı. Daha önce konkordato başvurusunu kabul eden ve 3 ay geçici mühlet hakkı tanıyan Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, firmaya 10 Nisan tarihinden itibaren 1 yıl süre ile konkordato süreci verdi. 

EKONOMİ 15.04.2019, 16:53
Mahkeme O Firma İçin Yeni Karar Verdi
banner1621

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de yaşanan ekonomik süreçteki sıkıntıları aşmak firmalar, iflas erteleme olarak bilinen konkordato hakkı için mahkemenin yolunu tutmaya devam ediyor. Denizli’de mermer sektöründe önemli rol alan SS Doğaltaş Traverten Sanayi Tic. Ltd. Şti firması, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesine başvuruda bulunarak konkordato talebinde bulunmuştu.

6 bin metrekare  kapalı, 20 bin metrekare  açık olmak üzere toplamda 26 bin metrekare alan üzerine kurulu fabrikada aylık 100 bin metrekare üretim kapasitesine sahip SS Doğaltaş’ın talebini değerlendiren mahkeme firmaya 3 ay süre ile geçici mühlet kararı vermişti. Firmanın 1 yıllık süreçte kesin konkordato talebini değerlendiren Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, firmaya 10 Nisan 2019 tarihinden başlamak üzere 1 yıl süre ile kesin mühlet hakkı tanıdı.

Yorumlar (0)