İş-Kur'un işe yerleştirdiklerine SYDV nakit yardımı yapacak

Denizli Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) arasında işbirliği protokolü imzaladı.

EKONOMİ 04.04.2013, 16:41 04.04.2013, 16:45
İş-Kur'un işe yerleştirdiklerine SYDV nakit yardımı yapacak
Denizli Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) arasında işbirliği protokolü imzaladı. Protokol gereği İş-Kur tarafından işe yönlendirilen fakat iş başvurusuna gidecek kadar ekonomik gücü olmayan vatandaşlar, SYDV’ye yönlendirilerek. Yol parası ve başvuru esnasında gerekli belgelerin tamamlanması için yapılacak masraflar, vakıf tarafından anında karşılanabilecek.

SYDV’de düzenlenen törenle Denizli Vali Vekili Abdullah Acar, İş-Kur İl Müdürü Feridun Giresun ve SYDV İl Müdürü Fatih Işık protokolü imzalandı. Buna göre İş-Kur'un işe yerleştirdiği kişilere, ilk maaşını alıncaya kadar temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için SYDV tarafından, brüt asgari ücretin üçte biri kadar ve bir sefere mahsus nakdi yardım yapılacak. Ayrıca düzenli çalışmaya devam edenlere vakıf tarafından yapılan kömür yardımlarında öncelik sağlanacak. Her ayın ilk haftası İş-Kur ve SYDV’den birer yetkili, bir önceki ayın istatistikî bilgilerini karşılaştırmak üzere toplanarak rapor hazırlayacak. Protokolün hayata geçirilmesiyle beraber özellikle sosyal yardım alan, işsiz ve yardıma muhtaç kişilerin iş arama sürecini daha rahat geçirmesi, işgücü piyasasında kayıtdışı çalışmanın mümkün olduğunca engellenerek bireylerin iş hayatında sürekli ve düzenli çalışması, işe yerleştikten sonra daha iyi sosyal imkanlara sahip olması amaçlanıyor.
Yorumlar (0)