Hedef Memnuniyeti ve İstihdamı Arttırmak

Tüketici memnuniyetini arttırmak ve istihdam yaratmak amacıyla elektrik dağıtım şirketlerinin kuracağı yeni çağrı merkezlerinden ilki ADM-GDZ Çağrı Merkezi'nin açılışı bugün Denizli'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından gerçekleştirilecek.

Hedef Memnuniyeti ve İstihdamı Arttırmak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın, müşteri memnuniyetini artırmak ve istihdam sağlamak için büyük önem verdiği, elektrik dağıtım şirketlerinin kuracağı çağrı merkezlerinin ilki ADM-GDZ Çağrı Merkezi Denizli'de, Bereket Enerji Grubu tarafından açılacak.

Denizli, Aydın, Muğla, İzmir ve Manisa'ya hizmet vermek üzere kurulan ADM-GDZ Çağrı Merkezi, 400 kişiye istihdam sağlayacak. Beş kente hizmet verecek Çağrı Merkezi'nin açılışını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz birlikte gerçekleştirecek.

ADM Elektrik Dağıtım, Aydın, Denizli ve Muğla'da 1.7 milyon aboneye, GDZ Elektrik Dağıtım ise İzmir ve Manisa'da 3 milyon aboneye elektrik sağlıyor. İki şirket yıllık toplamda 22.5 milyon megawatsaat elektrik dağıtımı yapıyor.

ADM-GDZ Çağrı Merkezi açılışı halk oyunları ekibinin 'Tavas Zeybeği' oyunu ile başladı. Ardından program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

"2 AYDA TAMAMLAYIN" MESAJI

Bakan Albayrak, geçen ay yapılan bir toplantıda, elektrik dağıtım şirketlerinin çağrı merkezi yatırımlarını 2 ayda tamamlamalarını istemişti. Bu kapsamda aralarında Adana, Kars ve Rize'nin de bulunduğu 9 yeni çağrı merkezinin açılışlarının Bakan Albayrak'ın katılımıyla gelecek 2 ay içerisinde yapılacağı belirtiliyor. Bu çağrı merkezleri ile birlikte tüketici memnuniyetini arttırılarak, toplamda 2 bin 400 kişilik istihdam olanağı sağlanması planlanıyor.haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER