Emeklilere ödenecek zamlı maaş ve ikramiyeler ne zaman yatırılmaya başlanacak?

Emekliler temmuz ayı içerisinde gelen zam ile yeni maaş ve ikramiyelerini alabilmek adına gün saymaya başladı.

EKONOMİ 20.07.2020, 17:17 20.07.2020, 17:46
Emeklilere ödenecek zamlı maaş ve ikramiyeler ne zaman yatırılmaya başlanacak?

Maaşlara enflasyon oranlarına göre yüzde 5.75 değerinde gelecek zam artışı, Cuma günü olacak SSK emeklileri ile işleme girecek. Temmuz ayınca başlanacak zam SSK ve Bağkur ile emekli olan kişilerin maaşları üzerinde 361 TL ye varan bir artış gösterecek. Ek olarak yapılacak olan ödemeler dahil 6269 lira olarak belirlenen en yüksek aylık şuan 6630 TL ye çıktı. Yani emeklilerin bu ay alacakları maaşlar hesaplarına 361 TL ye kadar varan zam ve kurban için ödenecek 1000 TL ikramiye ile beraber yatacak.

Emekliler temmuz ayı içerisinde gelen zam ile yeni maaş ve ikramiyelerini alabilmek adına gün saymaya başladı. SSK ve Bağkur ile emekli olan 9 milyonu aşkın vatandaş ayın 17 si itibari ile hem zamlı olarak maaş alacak hem de kurban için verilen ikramiye alternatiflerinden yararlanacak.

Maaşlar üzerinde enflasyon oranlarına göre yüzde 5.75 olarak yapılacak zam ardından 1000 TL değerinde olan ikramiye ödemeleri de yatırılacak.

Hesaplamalar Nasıl Belirlenecek?

Temmuz ayının girmesi ile SSK ve Bağkur emeklilerinin bu ay alacakları gelir üzerinde ortalama olarak 361 TL ye varan bir artış dikkatleri çekti. Bu durumda en yüksek alınan maaş şuan 6630 TL ye kadar çıkmış oldu. Yani bu ay içerisinde emekli olan kişilerin hesaplarına gelen zam ve alınacak olan ikramiye dahil 1361 TL ye kadar fazla bir ödeme yapılacak. SSK ile emekli olan kişiler 17 ve 26 tarihleri arasında aylık alma günleri içerisinde verilecek ödemelerden yararlanacak. Bağkur ile emekli olan kişiler ise hem zamlı maaşları hem de ikramiyelerini 25 ve 28 temmuz tarihleri arasında almaya başlayacaklar.

İkramiyeler Nasıl Yatacak?

Kurban bayramı için ödenecek olan ikramiyeler bu ay gelecek emekli maaşında olan zam ile beraber alacaklar. Böylece aylık olarak alınacak maaş üzerinde bin liralık da ikramiye farkı yer alacak.

Kaynak: Haberkervani.com

Yorumlar (0)