DENİZLİ'NİN TEKSTİL ÜRÜNLERİ ÇİN'DE TANITILDI

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, 27-29 ağustos tarihlerinde Çin’de düzenlenen ‘Intertextile-Shanghai’ Fuarında Denizli’den 11 firmanın stant açtığını, Çinlilerin ev tekstili ürünleri ile yakından ilgilendiğini söyledi.

EKONOMİ 04.09.2013, 09:58 04.09.2013, 10:06
DENİZLİ'NİN TEKSTİL ÜRÜNLERİ ÇİN'DE TANITILDI
Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, 27-29 ağustos tarihlerinde Çin’de düzenlenen ‘Intertextile-Shanghai’ Fuarında Denizli’den 11 firmanın stant açtığını, Çinlilerin ev tekstili ürünleri ile yakından ilgilendiğini söyledi. Türkiye’den 44 firmanın stant açtığı fuarla ilgili olarak bilgi veren DENİB Başkanı Kocasert, fuar boyunca Çinlilere, ürün almaya değil, ürün satmaya geldikleri mesajını verdiklerini belirtti. Çin’in tedarik ülkesi değil, aynı zamanda önemli bir pazar olduğunu hatırlatan Kocasert, “Fuarda açılan 11 farklı Denizlili firmasında ürettiğimiz kaliteli tekstil ürünlerini sergileyip tanıtım yapma fırsatı bulduk. Güncel küresel gelişmeler ülkemizi ve dolayısıyla Denizli’yi de alternatif pazarlar aramaya yönlendiriyor. Çin, sürekli artan alım gücü ve nitelikli ürünlere olan artan talep ile önemli bir alternatif pazar. Bizim için yeni bir pazar olan Çin’de etkili sonuçlar almamız ve ihracatımızı artırmamız bu ülkeye dönük olarak sürekli projeler üretmemize ve temas halinde olmamıza bağlı.” Diye konuştu.

Fuar başarılı geçti

Fuarda ev tekstili ile ilgili ürünlerin Çinliler tarafından yoğun ilgi gördüğünü anlatan Kocasert, “DENİB olarak bu fuara katılmamızın ana hedefi, fuarın hemen ardından yüksek miktarlarda siparişler almak değil, orta ve uzun vadede ülkemizin önemli pazarlarından biri olacağını düşündüğümüz Çin ev tekstili pazarını yakından tanımak ve kendimizi onlara tanıtmaktı. Bu anlamda fuarın son derece başarılı geçtiğini ifade etmek mümkün. Fuarın ikinci gününde Türkiye’den fuara katılan firma temsilcileri ve Çin Ev Tekstili sektörünün önde gelenleri, Uludağ İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldik. Gecede yaptığım konuşmada Çin’e satın almaya değil, satmaya geldiğimizi söyledim. Fuar Denizlili firmalar açısından yararlı geçti. Bundan sonra yapmamız gereken Çin’i yakından takip etmeye devam etmek.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı az bulutlu