Denizlili Esnaf İsyan Etti

Denizli’de girdiği krizden çıkamayan bir işletme vitrinine ‘Batıyoruz’ afişi astı. Toptancıya olan borçlarını ödemek isteyen işletme, elinde bulunan ayakkabıları alış fiyatının çok çok altında satarak bu borçlardan kurtulmak istiyor.

EKONOMİ 28.05.2019, 09:35
Denizlili Esnaf İsyan Etti

HABERDENİZLİ.COM
Horoz Gazetesinden Gökhan Karaıslı’nın haberine göre Acıpayam ilçe merkezi Yeni Mahalle’de bulunan Ayakkabı Dünyası, girdiği krizi camekanına astığı afişle dikkat çekti. ‘Batıyoruz’ yazısının asılı olduğu afişte tüm ayakkabıların 20 TL olduğu ifadesi de yer alıyor.

TEK DERDİMİZ BORCUMUZU ÖDEMEK

Yaklaşık 1 yıl önce işyerini açtığını açıklayan Osman Yalçın, “Bu bir yıl içerisinde kendi sermayemizi tükettik. Artık tüketecek bir yerimiz kalmadı. Ben 3 aydır satış bile yapamıyorum. İnsanlar bu ortamda üzerine bir şey bile alamıyor. Bir de bölgemizde Mart ayında etkili olan depremi de katarsak zaten insanlarımız tedirgin. Bu ortamda satış yapmak imkansız. Tek derdimiz toptancıya olan borcumuzu ödeyerek onları yaklaşan bayram öncesi zor durumda bırakmak istemiyoruz. O yüzden aldığımız ayakkabıları kendi alış fiyatımızın altında satıyoruz. Tüm ayakkabılar 20 TL. Herkese Ramazan Bayramı hediyemiz olsun” dedi

Yorumlar (0)