banner1348

Denizli’de Bir Firma Daha İflas Etti

Yaşanan ekonomik krize dayanamayan işletmelerin içinde bulunduğu kriz Denizli’de iş dünyasını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Denizli’de Bir Firma Daha İflas Etti

Denizli’de zenginlerin otomotivcisi olarak bilinen Çağdaş Otomotiv için Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi daha önceden konkordato kararı vermişti.

Konkordato kararının ardından Denizli AsliyeTicaret Mahkemesi, Çağdaş Otomotiv-Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi için iflas kararı verdi. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nin otomotiv firması ile ilgili kararı şu şekilde, “Çağdaş Otomotiv - Petrol Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin mahkememizde görülmekte olan Konkordato (Adi Konkordatodan kaynaklanan iflas davası nedeniyle; Mahkememiz 06/03/2019 tarihli nihai celsesinde alınan ara kararı ile, Çağdaş Otomotiv - Petrol Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi haklarında Mahkememizce verilen geçici mühlet kararının kaldırılarak, davacıların konkordato talebinin reddi ile, İİK 'nun 287. Maddesi ve 292. Maddeleri gereğince iflasına karar verilmiştir. İflasın 06/03/2019 tarih saat 11:20 itibariyle açılmasına, mahkememizce atanan Geçici Komiser Heyetinin görev ve yetkilerinin kaldırılmasına,Davacılar hakkında Mahkememizce konulan tüm tedbirlerin kaldırılmasına, karar verilmiş olup, İİK.nun 288.maddesi uyarınca ilan olunur” açıklamasına yer verildi.

Kaynak:Objektif20.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursui
Dursui - 2 ay Önce

.

SIRADAKİ HABER