Denizli'nin Dev Market Zinciri Konkordato İlan Etti

Denizli’de dev market zinciri Pekdemir ailesine ait 3 market zincirinden ikisi sahipleri olan Adnan ve Cemal Pekdemir, konkordato ilan etti. Onlarca şubesi olan iki market zincirinin 3 aylık konkordatosu 28 Şubat’ta başladı.

EKONOMİ 25.03.2019, 15:21 25.03.2019, 15:30
Denizli'nin Dev Market Zinciri Konkordato İlan Etti

HABERDENİZLİ.COM

Öte yandan 2 şirketten onlarca çalışanın görevine son verildiği öğrenildi. Son dönemde ekonomi krizde şirketlerin kendilerini koruma adına ilan ettiği konkordatolara bir yenisi eklendi. Bu kapsamda Denizli’de 2 büyük market zinciri konkordato ilan etti. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesine başvuran Adnan Pekdemir, Cemal Pekdemir, Faruk Pekdemir, Hasan Hüseyin Pekdemir’in başvuruları kabul edildi. Mahkeme, 4 başvuru sahibine 3 ay süre ile geçici mühlet verdi. Mahkeme komiser olarak ise PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Öz'ü atadı.

PEKDEMİR AİLESİNİN 2 MARKETİNE SAHİPLER

Adnan ve Cemal Pekdemir, Pekdemir AVM zincirlerinin 3 sahibinden birisi olan dikkat çekiyor. Büyük kardeşleri Halil Pekdemir’e ait olan Halil Pekdemir Alışveriş Merkezlerinin yanında Cemal Pekdemir’e ait Pekdemir Alışveriş Merkezi(Antalya yolundaki büyük AVM bu şirket bünyesinde) ve Adnan Pekdemir’e ait Pekdemir Gıda ve Alışveriş Merkezleri bulunuyor. 2 kardeşin 20’den fazla marketinin bulunduğu öğrenildi. Öte yandan 2 şirketten onlarca çalışanın görevine son verildiği öğrenildi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)