Denizli'den İhracat 3 Milyar Doları Aştı

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli’den yapılan ihracatın beklentileri aşarak yüzde 11 oranında arttığını ve 3 milyar dolar sınırını aştığını belirtti. 

EKONOMİ 03.01.2018, 16:42
Denizli'den İhracat 3 Milyar Doları Aştı

HABERDENİZLİ.COM/AA-DENİZLİ

Süeyman Kocasert 2017 ihracat rakamları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin  ihracatta dolu dizgin bir yılı geride bıraktığını anlatan Kocasert, ülke geneli ihracatın 157,1 milyar dolarla tarihin en yüksek ikinci rakamına ulaştığını söyledi. 2018 yılı için konan 169 milyar dolar ihracat  hedefi hakkında konuşan Kocasert,  Türkiye ihracatı için bu yıl hedef olarak konan 169 milyar doların yakalanacağına ve yeni bir rekor kırılacağına inandığını ifade etti.

Denizli ihracatındaki artışın da çift haneli gerçekleşerek beklentileri aştığını dile getiren Kocasert, şunları kaydetti: 
"Denizli'den yapılan ihracat, ocak-aralık döneminde geçen yıla göre yüzde 11 yükselerek 3 milyar 67 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. 2017 yılında 170'e yakın ülkeye ihracat yaptık. Geride bıraktığımız yılda ülkemiz ve ilimizde yakalanan ihracat artışları son derece sevindirici. Yeni yılla birlikte hedeflerimize yeniden ve daha güçlü bir şekilde yürümeye başlıyoruz." 

Yorumlar (0)