banner1496

banner1495

Denizli'de 8'i Eski Hükümlü 30 Vatandaşa Hibe Desteği

Hibe desteği almak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlar Denizli İŞKUR ile sözleşmelerini imzaladı.

EKONOMİ 18.12.2018, 16:31
1193
Denizli'de 8'i Eski Hükümlü 30 Vatandaşa Hibe Desteği

Haberdenizli.com

Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü’nden Proje Hibe Desteği almaya hak kazanan Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlar ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında yapılan sözleşmelerin imza töreni; Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla  gerçekleştirldi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene; Vali Hasan Karahan, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık ile hibe almaya hak kazanan engelli ve eski hükümlü vatandaşlar katıldı. 

Denizli İŞKUR tarafından, 2014 yılından bugüne kadar 30 vatandaşa proje hibe desteği sağlandı belirtilirken bugün imzalanan sözleşmede ise sekizi eski hükümlü ikisi engelli olmak üzere on vatandaş hibe desteği almak üzere imzalarını attılar. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, ahşap boyama, solucan gübresi üretimi, ferforje, kuaförlük alanlarında proje hazırlayarak sözleşmeye imza atan on vatandaşa ; hibe destek kapsamında toplamda 308.370.00 TL ödeme yapılacak.

Denizli İŞKUR’dan hibe destek alarak kendi işini kurmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlüler, 18 Haziran 2019 tarihine kadar Denizli İŞKUR’a başvuru yapabilecekler.

Denizli'de 8'i Eski Hükümlü 30 Vatandaşa Hibe DesteğiDenizli'de 8'i Eski Hükümlü 30 Vatandaşa Hibe Desteği

Yorumlar (0)