Denizli'de 5 Büyük Markette Tanzim Satış Başlamıştı, İşte Fiyatlar

Denizli'de tanzim satışta market satışları başladı. 5 büyük market zinciri tarafından yapılacak olan tarım ürünü satışlarında ilk öncelik patates ve soğana verildi.

EKONOMİ 28.03.2019, 15:51
Denizli'de 5 Büyük Markette Tanzim Satış Başlamıştı, İşte Fiyatlar

HABERDENİZLİ.COM

Tanzim satışta market satışları başladı. 5 büyük market zinciri tarafından yapılacak olan tarım ürünü satışlarında ilk öncelik patates ve soğana verildi. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından 2 liraya marketlere satılacak olan 2 ürünün yaklaşık fiyatının 3 lirayı bulması bekleniyor.

Özellikle soğan ve patatesteki fahiş fiyat artışının ardından ilk kez İstanbul’da kurulan Tanzim Satış noktaları ülke geneline yayıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, uygulamanın İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon gibi illerde 110 noktada satışı yapılan ürünlerin ülke çapında 16 binden fazla şubesi olan 5 büyük markette de satılacağı açıkladı.

Pakdemirli, “Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM’in toplamda 16 bin şubesinde aynı tanzim satış koşullarıyla bu ürünler satışa sunulacak” dedi.

Bakan Pakdemirli'nin bu açıklamasının ardından Tarım Kredi Kooperatifleri, 5 markete ürün satışına başladı.

Bu kapsamda öncelikle fiyatları el yakan patates ve soğanda marketlere satış yapıldı.

Kooperatif tarafından 2 liraya satılan ürünler, marketler tarafından gereken ulaşım masrafları ve kar marjının ardından yaklaşık 3 liraya satılması bekleniyor.

Yorumlar (0)