Bu panel Denizli tekstiline yön verecek

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, tekstil ve konfeksiyonun başkenti olan kentte, sektörün geleceğine yön verecek panel düzenleyeceklerini söyledi.

Bu panel Denizli tekstiline yön verecek

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, tekstil ve konfeksiyonun başkenti olan kentte, sektörün geleceğine yön verecek panel düzenleyeceklerini söyledi. 25 Eylül’de Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak ‘Denizli sanayisinde dönüşümün anahtarı teknik tekstiller’ konulu panele konuşmacı olarak ünlü teknik tekstil uzmanı DRA Genel Müdürü David Rigby, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Tan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tan’ın katılacağını belirten DETGİS Başkanı İsa Dal, dernek olarak düzenleyecekleri panelin Denizli’de bir ilk olacağını vurguladı. Tekstil ve konfeksiyondaki ustalığını tarihin derin sayfalarından alan kentte ileri teknoloji kullanılarak yüksek katma değerli ve Pazar sorunu olmayan tekstil ürünleri üretilebileceğini anlatan İsa Dal, “Dernek olarak bu güne kadar sektörün ve dolayısıyla ihracatın artması ve daha karlı siparişlerin alınabilmesi için gereken iki önemli hususun daima altını çizdik. Bunların başında moda ve tasarım ve bir diğeri ise teknik tekstiller oldu. Bu bağlamda somut çözüm yoluna giden birçok etkinlikler gerçekleştirdik. 25 Eylül tarihinde gerçekleştireceği panelde Dünya da birçok ülkede teknik tekstillerin gelişimine katkıda bulunmuş sayılı isimlerden olan David Rigby ile birlikte, teknik tekstil alanında çalışmaları ile dünya çapında tanınan bir isim Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Denizlili yenilikçi duayen işadamı İbrahim Tan, tekstil sanayisinde dönüşümün şifresini ortaya koyacaklar” dedi

Denizli teknik tekstile yabancı değil

Denizlili tekstil ve konfeksiyon fabrikalarının yeniliğe açık olduğunu AR-GE’ye de yatırım yapmaya başlayarak, kirlenmeyen, buruşmayan, böcek kovan kumaş, stres tişörtleri, terletmeyen, serin tutan kıyafetler, cep telefonu sinyallerini kesen kumaşlara kadar birçok üretim yapmayı başardıklarını belirten İsa Dal, “DETGİS, olarak dünya çapında rekabet ufukları açacak bu çalışma ile kısa dönem içinde tekstil ihracatına yenilikçi ve daha kazançlı kalemleri katmayı hedefliyoruz. Bunun içinde yapılan çalışmaları yeterli görmüyoruz. Teknik tekstille fabrikalarımızın daha çok üretim yapacaklarını, daha çok satış yapacaklarını ve ülke ekonomisine daha çok destek vereceklerini düşünüyoruz. Teknik tekstille birlikte ilimizin ihracat rakamlarının da daha yukarılara çıkması kaçınılmazdır. İşletmelerimize yeni ufuklar açmak, yeni fikirler ortaya çıkarmak, üretim bantlarına alternatif çeşitler sunabilmek için bu paneli organize ediyoruz. Panelde konuşmacıların vereceği birbirinden kıymetli bilgilerle tekstil ve konfeksiyon sektörünün daha da canlanacağından eminiz. Bu paneli başlangıç olarak kabul edeceğiz. Yeni paneller, farklı konuşmacılarla ilimizde teknik tekstil konusunu her zaman canlı tutacağız” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2012, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER