Altın neden yükselmiyor? Teknik uzmandan altın-gümüş için nokta atışı

Altın fiyatları neden yükselmiyor? Haftalardır yükseliş beklentisinden olan uzmanlar altın ve gümüş için ne diyor? Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altın ve gümüş için bir noktaya dikkat çekti.

EKONOMİ 22.01.2021, 23:06
Altın neden yükselmiyor? Teknik uzmandan altın-gümüş için nokta atışı
banner1692

Altın fiyatları Merkez Bankası faizleri serbest bırakmasının ardından dalgalı seyrini sürdürüyor. Altın fiyatları bu haftaya yükselişle başlamış 444 liraya kadar yükselmişti. Faiz kararının ardından gram altın haftanın son kapanış gününde 443 lira seviyesinde izliyor. Altın ve gümüş fiyatlarıyla ilgili analizlerde bulunan teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu twitter hesabından altın ve gümüşte direnç noktalarına dikkat çekti.

GRAM ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE?

Altının ons fiyatı 1862 dolar seviyesinde ilerliyor. Altındaki dalgalı seyirin ons fiyatlarındaki dirençlerin kırılamaması olarak gösteriliyor. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabından yaptığı analizde altın fiyatlarındaki tırmanışın ons fiyatlarında gerçekleşemeyen çıkışla alakalı olduğunu iddia etti. Şatıroğlu,"Altın bahsettiğim düşen kanal direncini yukarı kıramadı, sıkışmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde tekrar direnci denemesi ve kırmasını beklerim. 8 saatlikte ortalamanın üzerinde kalması olumlu." İfadelerini kullandı. Şatıroğlu dün altın için "1875 seviyesinin üzerinde bir gün kalması önemli." şeklinde bir değerlendirmede bulunmuştu. 

GÜMÜŞ FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Gümüş fiyatları da altın gibi dalgalı seyrini sürdürüyor. Altına göre daha hızlı bir çıkış ivmesi yakalayan gram gümüş 6 lira 5-15 kuruş bandında ilerliyor. Gümüşün ons fiyatı 25 dolar seviyesinde bulunuyor. Finans uzmanı Tunç Şatıroğlu gümüş fiyatlarının altına bağlı olarak ilerlediğini kaydetti. Şatıroğlu," Gümüş de dirençten geri geldi, zaten yön için altını takip etmek gerekiyor. Gümüşteki hareketler altından bağımsız incelenirse yanıltıcı olabiliyor." İddiasında bulundu.

Kaynak: https://www.milligazete.com.tr/haber/6148646/altin-neden-yukselmiyor-teknik-uzmandan-altin-gumus-icin-nokta-atisi

Yorumlar (0)