banner1348

23'üncü Şube Denizli'ye Açıldı

Yeni bir katılım bankası olan VAKIF Katılım Bankası Türkiye genelindeki 23'üncü şubesini Denizli'ye açtı.

23'üncü Şube Denizli'ye Açıldı
banner1336
23'üncü şubesi olan VAKIF Katılım Bankası Denizli'de açıldı. Açılış törenine Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, AK Partili Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş ve davetliler katıldı. 

HEDEF HIZLA ŞUBELEŞMEK

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü Göktaş, katılım bankacılığının Türkiye'de kamu yatırımları ile birlikte yeni bir boyut kazandığını belirterek, "Sektörün en genç oyuncusuyuz. Ama yüzyıllara dayanan vakıf kültürü, kurucumuz Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün geçmiş bankacılık, katılım bankacılığı tecrübeleri ve kamu desteğiyle hızlı bir büyüme süreci geçireceğiz. Yeni bir katılım bankası olarak ilk etapta hızla şubeleşmek ve olabildiğince çok müşteriye temas etmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda kısa bir süre içerisinde 23 şube açarak coğrafi olarak ülkemizin önemli bir kısmına eriştik. Şubeleşme çalışmalarımızı sürdürerek 2016 sonunda en az 30 şubeye ve yaklaşık 500 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz" dedi. 


"AMACIMIZ SEKTÖRÜ BÜYÜTMEK"

Üretimi, ticareti ve dolayısıyla ekonomik büyümeyi destekleyen bir model olan katılım bankacılığının, bankacılık sektöründen aldığı payın büyüdükçe ülke ekonomisine olan katkısının da büyüyeceğini belirten Göktaş, "Vakıf Katılım olarak vizyonumuzu katılım bankacılığında referans kurum olmak şeklinde belirledik. Bu vizyon kapsamında öncelikli amacımız sektörü büyütmek; hem yurt içi hem de yurt dışında daha fazla fonu sisteme dahil etmek ve daha fazla kişiye ulaşmak. Biz de sektörle birlikte büyüme hedefimiz kapsamında katılım bankacılığında pazar payımızın 2018 yılında yüzde 10'lar seviyesine çıkmasını ve 2023'te sektör liderliğini bize getirecek seviyeye ulaşmasını bekliyoruz" dedi.

DHA

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER