2023 Vizyonuna Büyük Adım

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; " İstanbul "Maktek" Makina Teknolojileri fuarında Denizli' den gelen sanayicilerle beraber sektörü konuştu.

2023 Vizyonuna Büyük Adım
Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğiyle makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı, 11-16 Ekim 2016 tarihlerinde Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Stratejik sektörlerin güç birliği yaptığını ve 2023 vizyonuna büyük adım atıldığını belirten AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; "Teknolojik gelişme yoluyla sanayileşmeyi ve birçok sektörün rekabet yeteneğini doğrudan doğruya etkileme gücüne sahip olan makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgâhları üreticilerinin ulusal mesleki örgütleri,Önemli bir işbirliğine imza attı;  Aynı zamanda bu fuar, söz konusu stratejik sektörler arasındaki koordinasyonun ve inovatif işbirliklerinin gelişmesinin önemli bir aşaması olacağını düşünüyorum" dedi.

Makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgâhlarının Avrasya bölgesindeki en önemli üreticileri'nin, MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nda bir araya geldiğini belirten Başkan Filiz;

" MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen 1.000’i aşkın firması ve firma temsilciliği yer aldığını görüyoruz. Almanya, Fransa, İspanya, Çin, İngiltere, Tayvan milli katılımlarıyla son yılların önemli konuları arasında yer alan Endüstri 4.0'ın öncü makineleri dünya makine devleri tarafından tanıtıldı.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığının desteklediği organizasyonda, sanayiyi bekleyen büyük dönüşüm "Endüstri 4.0 ve Geleceğin Akıllı Üretim Mühendisliği" temasıyla makine, robot ve insan etkisiyle anlatılacak. Fuarın bu yıl 1,5 milyar dolarlık iş hacmi yaratması bekleniyor." diye konuştu. 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER