YÖK PAÜ'nün Rektörünü Arıyor

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi için yeni rektör aranıyor. Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın eşi için kadro açma suçundan görevinden azledildiği üniversite için YÖK, ilana çıktı. Buna göre yeni rektör olmak için gerekli yeterliliğe sahip olanlar 9 Ekim’e kadar başvuruda bulunabilecek. Üniversitede Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, vekil olarak rektörlük görevini yürütüyor.

EĞİTİM 25.09.2020, 16:43 25.09.2020, 21:17
YÖK PAÜ'nün Rektörünü Arıyor
banner1641

Pamukkale Üniversitesi’nde Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın eşi için 3.kez kadro açma çalışmasının ardından yapılan şikayetle birlikte Yüksek Öğretim Kurumu, soruşturma başlatmıştı. Soruşturmanın hemen başında görevden alınan Bağ’ın yerine Prof. Dr. Ahmet Kutluhan vekil olarak göreve getirilmişti. Soruşturmanın devam ettiği Bağ hakkında karar dün verildi. YÖK’ten yapılan açıklamada Bağ’ın disiplin soruşturması altında görevinden alındığı belirtildi.

YENİ REKTÖR İÇİN DUYURU

Bütün bunlar yaşanırken, YÖK bugün yeni bir süreç daha başlattı. Buna göre YÖK, Pamukkale Üniversitesi için rektör ilanına çıktı. YÖK’ün internet sayfasında yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca Pamukkale Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır. Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 25 Eylül 2020 tarihinden 9 Ekim 2020 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

banner1640
Yorumlar (1)
Zeytuni 4 ay önce
Rektör illa prof olmak zorunda olmamalı, rektör bir yönetici olarak, tüö akademik personeli ve akademik çalışmayı tarafsız, ilkeli, bilgi,liyajat ve vizyon sahibi bilim insanları ile bir ve beraber olarak koordinatörlük görevi yapacak insan olmalıdır