Ülkü Ocakları'ndan 'AK-LİS' Suçlaması

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Öncel, AK Parti'nin başta imam hatip liseleri olmak üzere birçok lisede teşkilatlandığını öne sürerek AK-LİS Denizli profilinden Facebook'ta paylaşımlar yapan grup hakkında hukuki yaptırım uygulanmasını istedi. 

Ülkü Ocakları'ndan 'AK-LİS' Suçlaması
Yazılı bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanı Murat Naci Öncel, Siyasi Partiler Kanunu'nun 11'inci maddesi gereği öğrenciler üzerinde örgütlenme ve üyelik yapılamayacağını söyleyerek AK Parti il ve Merkezefendi ilçe teşkilatı tarafından AK-LİS adı ile liselerde örgütlenmeye çalışıldığını iddia etti. AK Parti il binasında liseli öğrencilere yönelik toplantılar yapıldığını ileri süren Öncel, liselerdeki illegal yapılanmanın başta imam hatipler olmak üzere birçok lisede devam ettiğini savundu. Öncel, "Okullara istedikleri gibi girip çıkan partililer, öğrencilere AKP kartvizitleri dağıtıp, çeşitli gezi, toplantı gibi faaliyetlerle öğrencileri suça sürüklüyor. Üstelik bunu gizli saklı yapmaya gerek bile duymadan AKP binasında yaptıkları toplantıları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı Orta öğretim kurumları ödül ve disiplin yönetmeliği 13. Maddesi gereğince söz konusu faaliyetlere katılan her öğrenci, öğretmen ve idareci suç işlemiş ve cezalandırılmaları gerekmektedir. Ancak genç kardeşlerimizin eğitim hayatlarının zarara uğramaması adına isimlerini afişe etmiyoruz. Söz konusu yasadışı etkinler için okullarının kapılarını siyasi partiye açıp hatta okul içersinde kendilerine toplantı salonu bile tahsis eden idareciler ve bu siyasi faaliyetlere göz yuman tüm idarecilerin görevlerinin gereklerine ve hukuka aykırı eylemlerinin yada ihmallerinin tespiti halinde kanun önünde hak ettikleri cezaları almaları gerektiğine inanıyoruz" dedi.

 Okullarda siyasi faaliyetlere göz yumanlarla ilgili hukuki süreç başlatılmasını isteyen Öncel, "AKP'nin yaşadığı güç zehirlenmesinin en açık örneğidir. Okul idarecilerine, öğretmenlerine uygulanan siyasi baskı her kesimce malum, bu baskıyı öğrencilere kadar indirmekse bir nevi siyasi terördür. Bu nedenle Başta AKP İl Başkanı Necip Filiz ve AKP Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör olmak üzere öğrenciler üzerinden illegal metotlarla çıkar sağlamaya çalışan sorumlulara gereken hukuki yaptırım uygulanmalıdır. İsmi geçen tüm kişi ve idarecilerin suç unsurlarına ait bilgi ve belgeler AK-LİS Denizli'ye ait sosyal paylaşım sitesinde mevcuttur. Gençlerimizi yandaş yapma telaşındakiler bize hukuk işlemiyor diyorlarsa o başka. Ancak bizler Türk Milleti adına karar veren hakim ve savcılarımızın hukuku işleteceğine inanıyoruz" dedi.

DHA

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER