TÜBİTAK Ege finaline Servergazi Liseleri'nden 19 öğrencinin projesi çağrıldı

TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın Ege Bölgesi finaline, Denizli Özel Servergazi Liseleri’nden 10 proje yapan 19 öğrenci davet edildi.

TÜBİTAK Ege finaline Servergazi Liseleri'nden 19 öğrencinin projesi çağrıldı

TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın Ege Bölgesi finaline, Denizli Özel Servergazi Liseleri’nden 10 proje yapan 19 öğrenci davet edildi. Bu yıl Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin evsahipliğinde yapılacak bölge finallerine, Denizli’deki altı okuldan toplam 17 proje çağrıldı. Bölge genelinden ise 50 okuldan 80 proje finale kaldı. Özel Servergazi Liseleri üç matematik, üç bilgisayar, bir biyoloji, bir fizik, bir sosyoloji, bir yerbilimi olmak üzere altı dalda 10 projeyle en çok öğrencisi davet edilen okul oldu.

Bu başarının tesadüf olmadığını belirten Okul Müdürü Recep Ali Yalçın, “İki yıldır düzenlediğimiz proje okulu, meyvelerini veriyor. Bu başarıda öğrenci ve öğretmenlerimizin yanısıra desteklerini esirgemeyen üniversitemizin, şehir laboratuvarlarındaki, özel sektör fabrika ve işletmelerindeki mühendis ve yöneticilerin payını unutmamak gerektir. Bundan sonra da başarılarımız artarak devam edecektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER