TAŞIMALI EĞİTİM DE ÇARE OLMADI

Denizli’nin Çivril ilçesi Bozdağ mahallesinde yaşayan çocuklar okullar açılalı 2 hafta geçmesine rağmen hala eğitime başlayamadı. 1995 yılından beri taşımalı eğitim ile Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesi’nde eğitim gören çocuklar bu sene taşıyacak araç bulunamadığı için okulsuz kaldı.

EĞİTİM 29.09.2014, 10:06 29.09.2014, 10:11
TAŞIMALI EĞİTİM DE ÇARE OLMADI

Çivril’e 35 km uzaklıktaki mahallenin çocukları ilk ve ortaokula yıllardır, taşımalı eğitim ile 7 km uzaktaki Afyon’un Evciler İlçesine gidiyordu. Yeni eğitim-öğretim ile beraber öğrencileri taşıyacak aracın olmaması nedeniyle aileler çocuklarını kendileri taşımak zorunda kaldı.  1995 yılında çıkan bir kanunla okulları kapanan Bozdağlılar, o günden beri Evciler Hüdai Çınar İlköğretim Okulu’na taşımalı eğitim ile çocuklarını okutmaya çalışıyor.

BİZİM ÇOCUKLAR UNUTULDU

Bozdağ Mahalle sakinlerinden bazıları, “Ne olduğunu anlamadık. Bir bilgimiz de yok. Herhalde yetkililer bizim çocukları unuttu?  Belki de bizim çocukların tatili bitmemiştir derken; bazıları da, “Biz alıştık. Biz il sınırında -ilçe sınırında ki Mahalle (köy) olduğumuz için; Her hizmet bize en son gelir. Elektrikte de, yolda da, su da bizim buraya en son gelmiştir. Telefonda öyle oldu. Köy içinde ki durakta,  hatta orman yangın tankı da en son bizim köye geldi. Biz alıştık artık. Devlette, Hükümette, bizim nerede olduğumuzu bilmez. Ne devletten gelen olur, ne hükümetten. Bizim köyden çıkan gençlerde okumuşlarda bizi unuttu zaten bizim hakkımızı kim arayacak ki“ dedi.


Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)