Suriye'de Yaşananları Anlamak İçin 100 Yıl Öncesine Gitmek Gerekir

Eğitim Bir Sen Denizli Teşkilat Buluşması Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda yapıldı. Buluşmaya Denizli’de yapılan organizasyonda Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuştu. Yalçın, ortadoğuda yaşanan olayları anlamak için 100 yıl öncesine gitmek gerektiğini belirtti.

Suriye'de Yaşananları Anlamak İçin 100 Yıl Öncesine Gitmek Gerekir

Denizli’de yapılan organizasyonda “Eğitim Bir Sen Denizli Şubesi Teşkilat Buluşması” gerçekleştirildi. Eğitim Bir Sen Denizli teşkilat buluşmasına Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Memur-Sen Denizli Temsilcisi Osman Tavşan, Eğitim Bir Sen Denizli Şube Başkanı Kazım Tefçi ve sendika üyeleri katıldı. 

Denizli’de Merkezefendi ilçesinde bulunan Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlandı. Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat davasının belli mahkumiyetlerle sonuçlandığını ama yüreklerin henüz rahatlamadığını bildirdi.

Yalçın, “Türkiye'nin artık narkoz etkisinden çıktığını, düne ilişkin yaşananlardan sıyrıldığını ve olup bitenin farkına vardığını, Fırat Kalkanı'yla emperyalizmin şah damarını keserken Zeytin Dalı Harekatı'yla küresel terörü süpürme hamlesi yaptığını"  söyledi.

Bugün coğrafyada yaşananları anlamak için bir asır öncesine gitmek gerektiğini ifade eden Yalçın, şöyle konuştu:

"İsviçre'nin Basel şehrinde Yahudi kongresinin ne anlama geldiğini bilmeyen adam, 100 yıl içinde bu coğrafyada yaşananları da anlamaz, magazin gibi takip eder sadece. Biri biter bir başkasına kilitlenir. Basel'de toplanan dünyada imkan sahibi Yahudilerin 'Biz Filistin topraklarında bir Yahudi devleti kuracağız.' diye yemin etmesi... '50 yıl sonra kuracağız, 100 yıl sonra ise vadedilen topraklara Nil ve Fırat arasına ulaşacağız.' diyerek bir stratejik plan yola koyması, gözden kaçırılırsa birinci nokta gözden kaçırılmış demektir. Ondan sonra olup bitenler ve bugünkü yaşananlar çok fazla anlamlandırılamaz. 'Kudüs'ü başkent ilan edeceğiz, Mescid-i Aksa'yı yıkacağız, Siyon mabedini yapacağız.' Onun için İsrail bayrağının üstünde mavi bir çizgi, altında mavi bir çizgi, ortada bir siyon yıldızı vardır, Nil ve Fırat arası. Bu coğrafyada emperyal planlar bitmez, Siyonizm boş durmaz. 'Her şeyi siyonizmden bilmeyin, her taşın altında siyonist aramayın ama her taşın altını siyonist hesap eder ve boş bırakmaz.' diyen Erbakan Hoca, bu coğrafyada olup biteni anlamlandırırken keyfine konuşmamış demek ki. Yaşadığımız olay bu."
Müfredata ilişkin Türkiye'deki en kapsamlı raporu, iki yıl önce 50 akademisyen ve 400 öğretmenle hazırladıkları rapor kamuoyuna açıklanmadan önce ABD Büyükelçiliği yetkililerinin içeriğini öğrenmek için iki kez kendisiyle görüştüğünü aktaran Yalçın "Müfredat programı açıklandı, tartışma başladı, evrim teorisi, cihat kavramı... Cihat kavramı önemli. İslam dünyasını cihat kavramının yanlış yorumlanması ya da örgün müfredat içerisinde öğretilmemesinden kaynaklı olarak savuruyorlar ve El-Kaide, DEAŞ gibi yapılar bunun üzerinden şekillendiriliyorlar."

"28 Şubat'ı hafife almayın"

Yalçın Memur-Sen'in 26 yıllık geçmişinde başlarını öne eğdirecek hiçbir leke bulunmadığını belirterek şunları kaydetti:
"Bu ülkede soldaki sendikalar 12 Mart muhtırasında muhtıracıları destekleyen bildiri yayınladılar. Sağdakiler 12 Eylül darbe hükümetine bakan verdi ve 'Sadece oraya üye olabilirsiniz.' diye Kenan Evren talimat verdi. Diğer sendikalar nasibini aldı. 28 Şubat'ta örgütlü yapıların 5'i birden sokağa çekildi ve bir hükümet onun üzerinden yıkıldı. 28 Şubat hadisesini hafife almayın. Dava uzun süredir devam ediyordu. Dün belli mahkumiyetlerle sonuçlandı ama yürekler henüz rahatlamadı. Nerede sivil çete, nerede karargah medyası tetikçiler? Nerede milletin inancıyla, değerleriyle dalga geçenler, nerede şubat soğuğunda boncuk boncuk ter döktüren sivil ayaklar, nerede gazeteci kılıklı tetikçiler?" 

Öğretmene Saldırı İnsanlık Adına Büyük Ayıptır

ak parti denizli milletvekili şahin tin eğitim bir sen konuşma

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin yaptığı konuşmada Sivil Toplum Kuruluşlarının önemine değindi. Tin, “Vatan sevmek, bayrak sevmek, o sevgiyi aşılamak, büyükleri sevmeyi aşılamak, sağlıklı ailelerden geçiyor. Burada bu çocukların yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimize de büyük görev düşüyor. Öğretmenlere yapılan saldırılar, insanlık adına büyük ayıptır. İnsanın hayatında önemli şeyler vardır. Bunlar yemek, sağlık ve eğitim, eğitim olmayan bir toplum cahil bir toplumdur.” dedi.

Tefçi, "Hedefimiz 5 bin 500 üye"

eğitim bir sen denizli şubesi teşkilat buluşması kazım tefçi

Eğitim Bir Sen Denizli Şube Başkanı Kazım Tefçi, öğretmenlere yapılan saldırılara dikkat çekti. Tefçi, “Şiddetin önlenmesi için gerekenin yapılmasını istiyoruz. Genel merkezin başlatmış olduğu imza kampanyalarımız devam ediyor. Bunlardan birincisi, Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilecek olan ‘Performans Sistemine Hayır kampanyası’, diğeri de TBMM’ye gönderilecek olan ‘Öğretmene Yönelik Şiddetin Önlenmesi’ne yönelik imza kampanyası, şu anda arkadaşlarımız sahada imza kapanyasına devam ediyorlar. Biz sendikacılığı diğerlerine göre değil değerlere göre yapıyoruz. Denizli’de 2 bin üyeye ulaştık. Yeni hedefimiz 5 bin 500, teşkilatımızın bunu gerçekleştireceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

Memur-Sen'in Türkiye’nin En büyük emek örgütü olduğunu dile getiren Memur Sen Denizli Şube Başkanı Osman Tavşan, çocukların yarış atı gibi büyütüldüğünü belirtti. Tavşan, “Yarış atı gibi bir sistem görüyorum. Bunda ailelerimizin de büyük bir payı var. Aileler evladıyla pazarlık yapıyor. Çocuklara şartlı yönlendirmeler yapılıyor. Öğretmenler, çocuklarımızı iyi yetiştirin. Onlara sevgiyi saygıyı öğretin, eğitimini verin. İnanın buna çok ihtiyacımız var.” dedi.

eğitim bir sen teşkilat buluşması denizli osman tavşan

eğitim bir sen teşkilat buluşması denizli zekeriya harktı


 

Mutlu KELİŞTİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243