ŞİDDET OLAYLARI RAHATSIZ EDİCİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Aktif Eğitimciler Sendikası Denizli Şube Başkanı Aydın KARACA, her ferdin ilk ve en etkili öğretmenin annesi olduğunu söyledi.

EĞİTİM 07.03.2015, 11:07 07.03.2015, 11:15
ŞİDDET OLAYLARI RAHATSIZ EDİCİ
banner1639
Bir toplumun en değerli hazinesi olan çocuk ve gençlerinin eğitilip, geleceğe hazırlanmasında eğitimciler olarak en büyük sorumluluğun öğretmenlere ait olduğunu söyleyen Aktif Eğitimciler Sendikası Denizli Şube Başkanı Aydın Karaca, "Unutmamalıyız ki hepimizin ilk ve en etkili öğretmenimiz annelerimizdir. Kadınlar, yaratılışlarında yoğun olarak kendilerine verilen şefkat ve merhamet duygularının da etkisiyle çocukları başta olmak üzere tüm arkadaş ve aile çevrelerine daha fazla duyarlılık göstermekte, dünyanın daha yaşanabilir bir hale gelmesinde karşılıksız gayret göstermektedirler." dedi.
Son günlerde küçük bir kısmı basına da yansıyan kadınlara karşı şiddet olaylarının vicdanı olan herkesi rahatsız etmekte olduğunu ifade eden Karaca, "Biz eğitim camiasına her türlü şiddet davranışına karşı öğrencilerimize daha fazla duyarlılık kazandırmak için sorumluluk yüklemektedir. Annemiz, eşimiz, kızımız, kardeşimiz, arkadaşımız olarak hayatımıza güzellik katan ve yüreğimizi ısıtan tüm kadınlarımıza gönül dolusu teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)