Seviyede Gelenek Bu Senede Değişmedi

Özel Denizli Seviye Okulları’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü kutlandı.

EĞİTİM 28.11.2018, 12:15
Seviyede Gelenek Bu Senede Değişmedi

HABERDENİZLİ.COM

Türkiye genelindde 1981 yılından bu yana, “24 Kasım Öğretmenler Günü” olarak kutlanıyor. Özel Denizli Seviye Okullarında Gelenek bu sene de değişmedi. 24 Kasım öğretmenler günü Özel Seviye Okullarında bütün öğrenciler öğretmenleri için büyük bir gösteri hazırlayarak, öğretmenler tam kadro sahneye alarak, bütün törenlerde sahnede olan öğrenciler bu günde seyirci koltuğundaydı. Öğretmenler öğrencilerinin karşısına öğretmen kimliklerini dışarıda bırakarak sahneye çıktılar. İlk olarak şehit öğretmenler saygıyla anıldı. Ardından eğitici ve öğretici olan tiyatro oyunu, eğitimli insanın bu ülke için gerekliliğini ön plana çıkarırken oyuncular ise yine okul öğretmenleriydi. Proğramın devamında ise öğretmenlerden oluşan koro orkestra eşliğinde solo performans ve şiir dinletisi sundu.

Öğrenciler “bu kadarını da beklemiyorduk” derken sahne yine öğretmenlerden oluşan koro ekibi, harika bir müzik şöleni sundu.
           

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
17
açık