Servergazi İlköğretim Öğrencisi, Oyun 2011'de Türkiye İkincisi Oldu

Denizli Özel Servergazi İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Yusuf Mert Demirlenk, Türkiye Zeka Vakfı (TZV) tarafından Ankara'da düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Yarışması (Oyun 2011)'nda ikinci oldu.

EĞİTİM 29.12.2011, 14:59
Servergazi İlköğretim Öğrencisi, Oyun 2011'de Türkiye İkincisi Oldu

Denizli Özel Servergazi İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Yusuf Mert Demirlenk, Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ, TOBB, TÜBİTAK ve Türkiye İş Bankası'nın destek verdiği yarışmada Türkiye ikinciliğini elde etti. Demirlenk, bu yıl Sbs'de de 500 tam puan alarak birinciliğin yanısıra Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği okullararası satranç şampiyonasında kendi kategorisinde Türkiye ikincisi olmuştu.

Servergazi İlköğretim Okulu Olimpiyat Takımı'nda olan Yusuf Mert Demirlenk, yarışmalar için çok özel bir çalışma yapmadığını ancak okulda ve evde her gün derslerine düzenli çalışarak başarılı olduğunu ifade etti. Günde en az 100 test sorusu çözdüğünü aktaran Demirlenk, "Yüzme, tenis ve satranç gibi sporları yaparak hem sosyal ihtiyaçlarımı karşılıyorum hem de bu alanlarda başarı alacak düzeyde çalışıyorum. Örneğin satrancın, zeka oyunları yarışmasında bana büyük faydası olduğunu düşünüyorum." dedi. Okulun matematik öğretmeni Kurbani Kaya de öğrencisi Yusuf Mert'in, el attığı her alanda başarılı olduğunu söyledi. Özellikle olimpiyat takımı öğrencilerinin matematikte lisans düzeyinde olduğunu, hattâ 3. sınıfa kadar hiç ders çalışmadan geçebileceğini öne süren Kaya, "Onların azimli çalışması, bizi de mutlu ediyor. Özellikle 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizin her birinin, ilgi duyduğu alanda proje üreterek çalışmasını istiyoruz." şeklinde konuştu. Servergazi Eğitim Kurumları Müdürü Recep Ali Yalçın ise öğrencilerinin her başarısının kendi sorumluluklarını arttırdığı bilincine olduklarını vurguladı. Yalçın, "Okulumuza gelen her öğrencimizi, kendi çocuğumuz gibi yetiştirmeye çalışıyoruz. Onların elde ettiği başarı, kendi çocuğumuzun başarısı gibi bizi sevindiriyor. Tabii bu başarılar kolay elde edilmiyor. Öğrenci, öğretmen ve veli üçgeninde ortak çalışarak başarıya ulaşıyoruz. Bu zahmetlerin karşılığında öğrencilerimizin aldığı ödüller, 'Marifet iltifata tâbidir' sözünde olduğu gibi bize moral veriyor." dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)