Prof. Dr. Cavlak Doktora kalitesinde Türkiye’de ilk üçteyiz

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Cavlak, okullarının doktora eğitim kalitesinde Türkiye’de ilk üçe girdiğini söyledi.

Prof. Dr. Cavlak Doktora kalitesinde Türkiye’de ilk üçteyiz
banner1329

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Cavlak, okullarının doktora eğitim kalitesinde Türkiye’de ilk üçe girdiğini söyledi. PAÜ'nün 20. kuruluş yıldönümünü, çeşitli etkinliklerle kutluyor. PAÜ Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Keskin, Genel Sekreter Prof. Dr. Kenan Çoyan, Müdür Cavlak, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Hanife Gül Taşkıran, bir öğretim üyesi ve altı öğretim görevlisiyle çıktıkları yolculukta yüksekokulun şimdiki konumunun kendisini gururlandırdığını dile getirdi. Prof. Dr. Cavlak ise okullarını, kendi enerjisini üreten mitokondri hücresine benzetti. 2013 yılında 110 kişiyi mezun etmeyi hedeflediklerini belirterek, “Doktora eğitim kalitesinde okulumuz, Hacettepe ve Dokuz Eylül üniversitelerinden sonra üçüncü sıraya yerleşti.” dedi. Konuşmalarının ardından yüksekokula emeği geçenlere plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2012, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243