banner1348

PAÜ’den Yeni Nesil Otonom Ürünler Sergisi

Denizli Pamukkale Üniversitesi Öğrencileri yeni nesil otonom ürünler sergisi düzenledi.

PAÜ’den Yeni Nesil Otonom Ürünler Sergisi

HABERDENİZLİ.COM

Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü; öğrencilerin mekanik, elektrik-elektronik ve otomasyon bilgilerini pratiğe aktarmaya yarayan, tasarımı ve montajı yapılan projeleri yapılan sergiyle davetlilerin beğenisine sunuldu. 
Serginin açılışna, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Osman Çiftçi, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 
Sergide projeleri tek tek inceleyen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencilerle sohbet ederek tasarladıkları cihazlar hakkında bilgi aldı. Hayal ettiklerini tasarıma dönüştüren öğrencileri tebrik eden Rektör Bağ, Üniversite yönetimi olarak öğrencilerin projelerini bir ileri aşamaya taşımaları adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ellerinden gelen desteği vereceklerini açıkladı. 
Teknoloji Fakültesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen ve aralarında; bilgisayar kontrollü kesim cihazları, otomatik soğutma makinaları, 3D yazıcı ve robot kolların da yer aldığı sergide yaklaşık 25 proje yer aldı.


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER