PAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği 2018-2019 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

EĞİTİM 01.12.2018, 09:57 03.12.2018, 11:17
PAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

Haberdenizli.com

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törenin açılış konuşmalarını Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Rektör Yardımcısı Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi gerçekleştirdi. 

Törende ilk olarak konuşma yapan Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi öğrencilere tavsiyelerde bulunarak şunları ifade etti: "Bugün uzun bir yol olan hekimlik yolculuğunun, ilk adımını atmak için bir aradayız. Hekimlik yolundaki ilk adımın sembolü olarak ‘beyaz önlük’ giyme törenini gerçekleştiriyoruz. Beyaz önlük hekimlik mesleği için dürüstlüğün, aydınlığın, asaletin, saflığın, bilgeliğin, alçak gönüllü olmanın, sorumluluğun ve tüm insanlara hizmet aşkının bir sembolüdür. Bugün önlük giyecek olan gençlerimizin hekimlik eğitimi yolculuğunun ülkemiz için önemli bir tarihte, cumhuriyetimizin 100. yılında tamamlanacak olması da manidardır ve genç arkadaşlarıma ayrı bir sorumluluk yüklemektedir. Bugün sizlere beyaz önlük giydirdiğimizde hissettiğimiz sevinci ve duyduğumuz onuru altıncı yılın sonunda edeceğiniz yeminle de bizlere ve ailelerinize yaşatmanız en büyük temennimizdir. Tıp Fakültemizin teknik, teknolojik ve sosyal anlamda gelişmesine ve yapılandırılmasına en büyük desteği sağlayan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a bir kez daha hepinizin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

PAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

Törende konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencilere beyaz önlüğün eğitim hayatlarına attıkları ilk adımı simgelediğini belirterek şunları dile getirdi: "Tıp Fakültesi, üniversitemizin ilk açılan fakültelerinden biri olup bugüne kadar birçok başarıya imza atmış; başarılı hekimler, uzmanlar, değerli bilim insanları yetiştirmiştir. Son iki yıl içerisinde aramıza katılan hocalarımızla Tıp Fakültemizin öğretim üyesi kadrosunu güçlendirdik. Hem Fakültenin hem de Hastanenin teknik alt yapı eksiklerini tamamlama ve mekân eksikliklerini giderme çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun için yoğun çaba sarf eden Sayın Başhekimim ve Dekanıma, tüm ekibe huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sevgili gençler, sizler uzun eğitim maratonunu ve zorlu sınavları aşarak sorumluluğu çok, manevi hazzı yüksek olan tıp hekimliği mesleğinin sahibi olacaksınız. Bugünden itibaren giyeceğiniz beyaz önlük hiç kuşkusuz birçok değeri simgeliyor. Bu değerler ve sorumluluklarla başlayacağınız eğitim hayatınızda ve gelecekteki mesleki yolculuğunuzda taşıyacağınız bu beyaz üniforma, sizlere aynı zamanda eşsiz bir yol haritası olacaktır. Sadece başarı ve sonuç odaklı değil; aynı zamanda insan ve değer odaklı, daima pozitif, yapıcı ve mütevazı olun. İnsanların hayatlarına sunacağınız sağlık ve mutluluğun, öncelikle sizlerin yaşamlarında bulunmasını ve bunu başarı ile taçlandırmanızı diliyorum."

PAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

Protokol konuşmalarının ardından program, Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan halk oyunu ekibinin zeybek oyunları gösterisi ile devam etti. 

75 Yaşında Yeniden Tıp Öğrencisi Oldu

Törende 75 yaşında Tıp Fakültesi öğrencisi olarak beyaz önlük giyen Ali Yurdacan Ülgen büyük ilgi gördü. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın takdimi ile beyaz önlüğünü giyen Ali Yurdacan Ülgen duygularını şu şekilde ifade etti: ‘‘1963 yılında Çapa Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi iken bırakmak zorunda kaldığım eğitim hayatıma yeniden döndüm. İçimdeki tıp ateşi hiç sönmedi. Hocalarımın desteği ve emekleriyle gelecekte bir doktor ve bir insan olarak diğer insanlara faydalı olmak istediğimi sizlerin huzurunda belirtiyor ve saygılar sunuyorum."

PAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

Tören, başta Rektör Prof. Hüseyin Bağ olmak üzere akademisyenlerin takdimi ile 216 tıp fakültesi öğrencisinin beyaz önlüklerini giymesi ve günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Merkezefendi Kaymakamı Dr. Âdem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Tabipler Odası Başkanı Dr. Meral Alten, Denizli Yüksek Öğrenim Vakfı Genel Sekreteri Av. Mehmet Ünal, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, Dekanlar, akademisyenler, Tıp Fakültesi öğrencileri ve aileler katıldı.

PAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni GerçekleştiPAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni GerçekleştiPAÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı bulutlu