Özel Çocuklar Sosyal Hayata Hayvanlarla Entegre Edilecek

Denizli'de Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde Avrupa Birliği tarafından desteklenen Eğitim Ortamlarına Hayvanların Entegrasyonu Projesi'nin Avrupalı ortakları Denizli'ye gelerek ziyaretler ve incelemeler de bulundu.

Özel Çocuklar Sosyal Hayata Hayvanlarla Entegre Edilecek
Özel eğitime muhtaç engelli öğrencilerin eğitiminde hayvanların kullanılması ile sosyal hayata entegrasyonlarının sağlanmasını amaçlayan AB destekli projenin Slovenya, Hırvatistan, Macaristan, Yunanistan ve Romanya'daki ortaklarının oluşturduğu 11 öğretmenden oluşan heyet Denizli'ye geldi. Yerel ortaklığını Denizli'de bulunan bir özel Eğitim ve Rehberlik Merkezi'nin yaptığı proje kapsamında Denizli'ye gelen 11 kişilik heyet bazı özel kurumları ziyaret ederek, incelemelerde bulundu, okullarda verilen eğitimlerle ilgili bilgi aldı. Özel eğitimin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesini hedefleyen proje kapsamında Denizli'ye gelen proje ortağı ülkenin öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'u da ziyaret ederek, çalışmalar ve incelemeleri konusunda bilgi verdi, görüş alışverişinde bulundu.

Projenin özel eğitim gören öğrencilerin sosyal hayata entegrasyonuna önemli katkılar yapacağına inandığını belirten Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "İki yıldır sürdürülen proje kapsamında 5 toplantı yapıldı. Proje ortağı ülkelerde özel eğitimle ilgili incelemeler ve değerlendirmelerde bulunuldu. Bu yılın ilk değerlendirme toplantısı Denizli'de yapılıyor. Proje ile özel eğitime muhtaç öğrencilerimizin eğitiminde hayvanların kullanımıyla sosyal hayata entegrasyonlarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Projenin tamamlanmasıyla engelli öğrencilerin eğitiminde yeni bakış açıları geliştirileceğine inanıyorum" dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER