Öğretmenlere Seminer Verildi

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV)’la yapılan protokol doğrultusunda ‘Lise Öğrenen Lider Öğretmen” semineri yapıldı.

EĞİTİM 15.01.2016, 13:53 15.01.2016, 13:59
Öğretmenlere Seminer Verildi
banner1665
Denizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idari personeli ve öğretmenlerine yönelik yapılan seminerde öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflendiği açıklandı.İki gün süreli gönüllülük esasıyla yapılan seminerin sonunda öğretmenlerle bir araya gelen Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Duyarlılığınız için her birinize teşekkür ediyorum. Sahada gördüğümüz ve tek eksiğimizin liderlik konusunda olduğunu düşünüyorum. Öğrenen Lider Öğretmen Semineri ile çok farklı şeyler öğrendiğinizi ve belki bizim düşünemediğimiz konuları masaya yatırarak beraberce tartıştığınızı biliyoruz. Geçmiş günlerde Develi İlkokulumuza yaptığım bir ziyarette öğretmen arkadaşlarımızdan birisi benimle ilk defa bir araya geldiğini dile getirdi. Bu konu beni çok üzdü. Çünkü 1066 kurumumuz var ve her birini ziyaret etmeye çalışarak öğretmenlerimizle bir araya gelebilmek için itina gösteriyorum. Öğretmen bizim ve toplumumuzun gözünde çok yüce ve örnek bir insandır. Herkese örnek oluyorsunuz. 36 aylıktan itibaren başladığımız eğitim sürecimiz üniversiteye kadar büyük özveri ile devam ediyor. Çocuklarımıza günlük yaşam tarzında anne babasından öğrenemediği bilgiyi sizler veriyorsunuz. Diyalog, davranış, saygı, sevgi ve hoşgörü sizler sayesinde elde ediliyor. Denizli’nin başarısının mimarı sizlersiniz. Sizlerin başarısı öğrencilerimize yansıyor. Sizlerle her zaman gurur duyuyoruz” dedi.

Eğitimlerde Öğretmen Akademisi Vakfı Üyeleri Hoşeda Ebru Kaynar, Aysel İnce, Ömer Çelikkol ve Havva Atalay tarafından; Etkili iletişim, Dirençle baş etme, Takımı yönetme ve öğrenme liderliği, Akış ve ritmin sürekliliği, Kurallar ve uygulama adımları, sorun davranışların yönetimi, olumlu davranışların pekiştirilmesi, ölçme ve değerlendirme konuları ve uygulamaları gerçekleştirildi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)