banner1348

Miniklerden Büyüklere Örnek Olacak Proje

Ayşe Yusuf Erdemir Ana Okulu minikleri, çevre bilincini kazandırmak ve kitap sevgisini aşılamak amacıyla “Geri Dönüşüm Kütüphanesi” projesini hayata geçirdiler.

Miniklerden Büyüklere Örnek Olacak Proje

HABERDENİZLİ.COM

Minik öğrencilerden büyüklere örnek olacak başarılı çalışma Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu öğrencileri tarafından hayata geçirildi. Açılışını Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç’ın yaptığı Geri Dönüşüm Kütüphanesi” Yeşil Bayrak aldı. Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu Müdürü Feyza Pınar Ünal önderliğinde öğretmenler Gülin Dalgıç, Gülseren Balaban, Hatice Ertunç, Ayla Suna işbirliğinde minik öğrencilere yaptırılan “Geri Dönüşüm Kütüphanesi” projesinin Türkiye’de bir ilk. Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu Müdürü Feyza Pınar Ünal, minik öğrencilere çevre bilinci kazandırmak ve kitap sevgisini aşılamak amaçladıklarını belirterek, “Öğrencilerimize hem çevre bilinci kazandırmak, hem de kitap sevgisi aşılamak adına atık materyalleri kullanarak ‘Geri Dönüşüm Kütüphanesi’ oluşturdular.‘’Her Atığı Çöp Sanma Geleceğini Çöpe Atma’’ sloganı ile yola çıkan proje ekibimiz pazardan çöpe atılacak olan pazar kasalarını, fabrikalardan kullanılmış büyük kablo makaralarını ve çıkma lastiklerini toplayarak  bu malzemeleri zımparalayıp boyayarak kitap raflarına, minderlere ve masalara dönüştürüp okullarına ‘Geri Dönüşüm Kütüphanesi” kazandırdılar. Bu güzel çalışma için öğretmenlerimize ve minik öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Açılıştan önce anaokulu öğrencileri daha yaşanabilir ve daha yeşil bir dünya için çalıştıklarını ve bunun sonucu olarak çevreye duyarlı okulu simgeleyen Yeşil Bayrak aldıklarını belirterek bu sevinçlerini gökyüzüne yeşil-beyaz balonlar uçurarak gösterdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER