banner1348

Minikler dağcılığı ve doğal yaşamı, yaşayarak öğrendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu 5 yaş gurubu sabahçı öğrencileri dağcılığı ve doğal yaşamı yaşayarak öğrendi.

Minikler dağcılığı ve doğal yaşamı, yaşayarak öğrendi
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

17 Mayıs Uluslararası Okul Dışı Etkinlikleri kapsamında minik öğrenciler okul bahçesinde Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MENDOSK) Başkanı Ali Yollu, Başkan Yardımcısı Fazıl Çolak, Genel Sekreter Beyda Turhan ve gönüllü üye Aslı Şişman’dan kamp çadırı kurmayı, seyyar sedye taşımayı, tepe lambası ve mat kullanmayı öğrendi, doğa yürüyüşüyle ilgili bilgi sahibi oldu. 17 Mayıs Okul Dışı etkinlikleri kapsamında okul bahçesine MENDOSK tarafından 6 kamp çadırı kurulduğunu belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu 5 yaş gurubu sabahçı öğretmeni Seval Yavuzçehre, “Okulumuz bahçesinde yaptığımız etkinlik aslında uluslararası bir etkinlik. Etkinliğe katılmak için iki ay önce okulumuz adına öğretmen olarak ben başvuru yaptım. Etkinliğimizle öğrencilerimize farklı ortamlarda da eğitimin olabileceğini, eğitimin sadece dört duvar arasında olmadığını göstermek istedik. Ayrıca etkinliğimizle birlikte aynı zamanda minik TEMA üyesi öğrencilerimizle birlikte doğayı, doğal yaşamı, uzun dağ yürüyüşlerinin nasıl yapıldığını, kamp malzemelerinin neler olduğunu, yürüyüşe çıkan dağcıların karşılaştıkları sorunları, doğal parkurda hareket etmenin kurallarını ve çadırın nasıl kurulacağını, çadırda nasıl konaklanacağını öğrendik. MENDOKS’a bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Çok mutluyuz
Minik öğrencilerle birlikte olmaktan, onlara doğayı ve doğal yaşamı anlatmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten MENDOSK Başkanı Ali Yollu’da “Doğa kulübü olarak özellikle Çal ilçesi bölgesinde Menderes Yolu’nda ulusal etkinlikler ve dağ yürüyüşleri organize ediyoruz. 3 yıllık kulüp olmamıza rağmen Denizli’de başarılı organizasyonlara imza attık. Okulumuzdan da minik öğrencilerle ilgili talep gelince hemen kabul ettik. Başkan olarak ben, yardımcılarım ve gönüllülerimizle okuldayız. 5 çadırımızı erken saatlerde kurduk. 6. Ve son çadırımızı ise öğrencilerimizle birlikte kurduk. Gönüllümüz Aslı Şişman tarafından ‘Menderes Yolu’nda drama eğitimi verildi. Okul bahçesinde mini bir dağ yürüyüşü gerçekleştirildi. Anaokulu öğrencilerimizin küçük yaşlarında doğayla yakından ilgilenmeli bizleri mutlu etti. Onlarla birlikte olmaktan keyif aldık. Talep gelmesi halinde başka okullarda da benzeri etkinlikleri düzenleyebiliriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER