Minik Elleri İstiklal Marşı’nı Anlattı

Hacı Halil Bektaş Ortaokulu Öğrencileri İstiklal Marşının kabulü 97inci yıl dönümünde İstiklal Marşını işaret diliyle okudu. 

Minik Elleri İstiklal Marşı’nı Anlattı

HABERDENİZLİ.COM

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’inci yıl dönümü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Denizli’de Hacı Halil Bektaş Ortaokulu öğrencileri, istiklal Marşı’nın önemine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak adına   “Duymayan Kalmasın” sloganıyla bir program düzenledi.  Programda Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler anlatılırken öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı.  3 gün gibi kısa bir sürede İstiklal Marşı’nı işaret diliyle öğrenen 5’inci sınıf öğrencileri, istiklal marşını işaret diliyle okudu. 

Öğrencileri programa hazırlayan Hacı Halil Bektaş Ortaokulu öğretmenlerinden Zeliha Kahveci,  öğrencilerin İstiklal Marşı’na vermiş olduğu değerin kendini çok mutlu ettiğini ifade etti. Kahveci, “öğrencilerimiz  3 günde işaret diliyle İstiklal Marşı’nı öğrendi. Program sırasında tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz çok büyük bir duygu yoğunluğu yaşadı. İstiklal Marşı’mızın anlaşılması açısından bu şeklîde bir etkinlik düzenledik.  Öğrencilerimizin bu kadar çaba sarf ederek içtenlikle programda emek vermeleri bizi ayrıca mutlu etti.” şeklinde konuştu.   


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243