MEMUR-SEN Denizli'de Öselmiş Dönemi

17 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen 6. Olağan Genel Kurul ile Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanlığına seçilen Feyzullah Öselmiş, Memur-Sen’e bağlı hizmet kollarının ortak kararı ile yeni dönemde Memur-Sen İl Temsilcisi olarak seçildi.

MEMUR-SEN Denizli'de Öselmiş Dönemi

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Öselmiş, “Bu sorumluluğu bize veren hizmet kolu başkanlarıma teşekkür ediyorum. Hep birlikte omuz vereceğimiz ağır bir yükü sırtlandık. Tüm hizmet kollarımız ile birlikte özelde üyelerimiz, genel de ise ilimizde ki tüm kamu çalışanlarının ortak dili olmaya, sorunlarını çözmeye, sorun üretenlerle ise mücadele etmeye tüm kararlılığımız ile devam edeceğiz. Memur-Sen, sağına yaslanıp ondan, soluna yaslanıp bundan olmayan; inancı, fikriyatı, yaşam tarzı ne olursa olsun insan odaklı değer üreten; bir kesimin değil, her kesimin mücadeleci ruhu olmuştur" dedi.

Memur-Sen'nin, üyeleri için mücadelesini sürdürürken, ülkenin içinden geçtiği kritik süreçlerde de ortak tavır alarak, ülkenin birliği ve menfaatleri doğrultusunda her zaman milli duruşunu koruduğunu belirten Öselmiş, "Katsayı engelinin kaldırılmasını sağlayarak; üniversite hayali kuran gençlerimizin önünü açmış, inancı gereği başını örten kızlarımızı sıkıştırıldıkları turnikelerden kurtarmış, 2010 referandumunda “toplu sözleşmeye de toplumsal sözleşmeye de evet” diyerek kamu görevlilerini toplu gülüşme masalarından toplu sözleşme masasına taşımış; kamusal alan yalınına son vererek, kamuda görev yapan bayan personellere başörtüsü özgürlüğünün yolunu açmıştır. 15 Temmuz… darbe görünümlü işgal gecesinde; acaba bu işin sonu nereye varır demeden, Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın, daha sürecin en başında “Milletimizi ekranların başında süreci izlemeye değil, meydanlarda sürece karşı durmaya davet ediyorum” çağrısı ile milyonları işgalcilere karşı alana kanalize etmiş; gün ağarınca ortaya çıkanlardan değil, gün ağarana kadar en çetin mücadeleyi vererek, ülkenin aydınlık bir sabaha kavuşmasının şükrünü bizzat yaşamış, Türkiye’nin en büyük örgütlü gücü olmuştur" ifadelerini kullandı.

Öselmiş, "Her zaman üyesi ve ülkesi için kararlı duruşundan taviz vermeyen Memur-Sen,  yeni dönemde de tüm hizmet kollarımız ile birlikte bu duruşunu koruyacak; hak, emek, özlük ve özgürlük mücadelesinde kamu çalışanlarının ortak paydası olmaya, insan odaklı hizmet üretmeye devam edecektir" dedi.

Mutlu KELİŞTİ

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER